Reklama

Reklama

III-ligowiec staje do boju z mistrzem Polski. I wierzy w siebie!

Świt Skolwin podejmie dziś Legię Warszawa w Pucharze Polski. III-ligowiec z północy Szczecina do starcia z Wojskowymi przygotowywał się od tygodni. Włodarze klubu zgodnie przyznają, że to największe wydarzenie w historii Świtu. Początek meczu o 14. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Jeszcze nigdy bowiem zespół ze Skolwina nie miał okazji grać z mistrzem Polski. Nawet spotkania z ekstraklasowiczami są rzadkością. Kiedy więc odbyło się losowanie 1/16 finału Pucharu Polski i stało się jasne, z kim zagra drużyna z północy Szczecina, zainteresowanie klubem urosło do niespotykanych wcześniej rozmiarów.

Puchar Polski. Świt Skolwin podejmie Legię Warszawa

Najlepiej widać to w mediach społecznościowych. Przed wylosowaniem Legii Warszawa, facebookowe posty Świtu docierały średnio do 20-30 tysięcy odbiorców. Teraz liczba ta zwiększyła się dziesięciokrotnie. - Bardzo nam to pomogło z punktu widzenia rozmów z potencjalnymi sponsorami. Mecz pozwolił nam sprzedać specjalne pakiety firmom, inwestorom, zakładom pracy - mówił w rozmowie z Interią prezes Świtu, Paweł Adamczak.

Reklama

Perspektywa meczu z mistrzem Polski przyczyniła się także do polepszenia sytuacji infrastrukturalnej klubu. Po długich rozmowach z Miastem Szczecin udało się znaleźć środki chociażby na wymianę darni w polu karnym czy zamontowanie nowych siatek w bramkach.

Prace toczyły się jeszcze w ubiegły weekend - na zaledwie kilka dni przed meczem pucharowym. Z tego też powodu spotkanie ligowe z Zawiszą Bydgoszcz, zaplanowane do rozegrania na Skolwinie, ostatecznie odbyło się na Kujawach. Klub wszystko podporządkował starciu z Legią Warszawa.

Na stadionie pojawiła się także tymczasowa trybuna. Zainteresowanie biletami było bowiem znacznie większe niż dotychczasowa pojemność obiektu. I to pomimo relatywnie wysokiej ceny - 50 złotych. Trzeba jednak dodać, że do każdego biletu kibic otrzymują pamiątkowy szalik gratis.

Świt - Legia. O której mecz, gdzie oglądać?

Spotkanie Świtu Szczecin z Legią Warszawa odbędzie się w czwartek 28 października o godzinie 14. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Mecz będzie można oglądać również w serwisie Polsat Box Go. Relację z meczu przeprowadzi natomiast Interia. 

Jakub Żelepień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy