Fortuna Puchar Polski. Raków gra dalej, ale najadł się strachu

Raków Częstochowa, który w tym sezonie broni piłkarskiego Pucharu Polski, udanie rozpoczął powtórny marsz po trofeum. Podopieczni Marka Papszuna wygrali wyjazdowe starcie ze Stalą Rzeszów 4-2. II-ligowcy o awans do 1/16 finału walczyli jednak do ostatnich minut.

V. Gutkovskis 90'

Wydawało się, że losy spotkania rozstrzygnięte są już do przerwy. Pierwszą bramkę dla gości jeszcze przed upływem kwadransa zdobył Mateusz Wdowiak. A w doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Andrzej Niewulis.

Tymczasem po zmianie stron dwa błyskawiczne ciosy wyprowadzili rzeszowianie. Kontaktowego gola w 47. minucie strzelił Dominik Marczuk. Nie minęło pięć kolejnych minut, a było już 2-2!

Wyrównująca bramka padła z rzutu karnego podyktowanego za faul na Bartłomieju Poczobucie. Arbiter poprosił jeszcze o weryfikację wideo, zanim pozwolił ustawić piłkę na jedenastym metrze. Niezawodnym egzekutorem okazał się Piotr Głowacki.

Stal Rzeszów - Raków Częstochowa. Dwa ciosy w końcówce

Dwa trafienia wyraźnie uskrzydliły gospodarzy. Nacierali na przedstawiciela Ekstraklasy z impetem, ale brakowało im argumentów czysto piłkarskich. Nie byli w stanie zrobić krzywdy ekipie, która tego lata bez kompleksów poczynała sobie w kwalifikacjach Ligi Konferencji.

Tymczasem częstochowianie konsekwentnie szukali okazji do zadania decydującego ciosu i znaleźli ją w końcówce spotkania. Najpierw Ivi Lopez idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a krótko przed końcowym gwizdkiem złudzenia II-ligowców ostatecznie rozwiał wprowadzony z ławki rezerwowych Vladislavs Gutkovskis.

Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2-4 (0-2)

Bramki: 0-1 Wdowiak (13), 0-2 - Niewulis (45+1.), 1-2 - Marczuk (47.), 2-2 - P. Głowacki (51. karny), 2-3 - Lopez (84.), 2-4 - Gutkovskis (90+2.).