Reklama

Reklama

Tragedia w Kamerunie. Sześć ofiar śmiertelnych po meczu PNA

Jak informuje Associated Press, sześć osób zginęło w wyniku wybuchu paniki, do jakiego doszło przed stadionem, na którym w poniedziałek rozgrywany był mecz Kamerun - Komory w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Kilkadziesiąt osób trafiło w ciężkim stanie do szpitala.

W Jaunde Kamerun pokonał grające bez nominalnego bramkarza Komory 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. Po meczu okazało się, że przed stadionem rozegrał się dramat. Jak podaje agencja AP, w wyniku wybuchu paniki życie straciło co najmniej sześć osób.

PNA 2022. Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć

Miejscowe władze zaznaczają, że ofiar może być więcej. Kolejnych 40 osób trafiło do najbliższej lecznicy. Stan większości z nich określany jest jako ciężki.

- Niektórzy ranni są w rozpaczliwym stanie. Będziemy musieli ewakuować ich do specjalistycznego szpitala - oznajmiła pielęgniarka Olinga Prudence, cytowana przez AP.

Reklama

Obiekt Olembe może pomieścić 60 tys. kibiców. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne miał być zapełniony jedynie w 80 proc. Tymczasem na stadion próbowało wejść 50 tys. ludzi

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy