Reklama

Reklama

Senegal zawiódł. Wymęczony remis w Pucharze Narodów Afryki

Remisy 0-0 albo wygrane 1-0 to znak rozpoznawczy tegorocznego Pucharu Narodów Afryki. Faworyzowany Senegal tylko zremisował bezbramkowo z Gwineą, ale ten wynik niemal gwarantuje awans obu ekipom.

W pierwszych meczach grupowych Senegal wygrał 1-0 z Zimbabwe, a Gwinea pokonała 1-0 Malawi. Remis w bezpośrednim starciu w zasadzie dawał im awans, jako że z każdej z grup wychodzą dwie najlepsze, a z niektórych nawet zespoły z trzecich miejsc. Cztery punkty powinny to umożliwić.

Puchar Narodów Afryki. Senegal zawodzi

Gwinea najlepsza okazję miała w 31. minucie, kiedy Morgan Guilavogui otrzymał doskonałe podanie z głębi pola. Jego strzał obronił jednak senegalski bramkarz. Natomiast Senegalczycy byli blisko zdobycia bramki w 56. minucie, gdy okazję zmarnował Abdou Diallo. Jakimś cudem jego strzał obronił gwinejski bramkarz Aly Keita. Dwanaście minut później kapitalną okazję zmarnował Bouna Sarr z Senegalu.

Faworyzowany zespół senegalski, pogromca Polaków z mundialu 2018 roku, zagrał bardzo słabo i często to Gwinea miała przewagę w tym spotkaniu, zwłaszcza w pierwszej części tego meczu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje