+Puchar Narodów Afryki: Tunezja - Nigeria 0-1 (0-1)

17 lipca w Kairze odbyło się starcie rozgrywek o +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Tunezji a Nigerii. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Nigeria 1-0, która wywalczyła awans.

Puchar Narodów Afryki
2019-07-17 21:00 | Stadion: Al Salam Stadium (Cairo Military Production Stadium) | Arbiter: Ghead Grisha
Tunezja
Nigeria
0
1
O. Ighalo 3'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Odion Ighalo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nigerii , zdobywając bramkę w trzeciej minucie spotkania. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Onyinye Ndidiemu z reprezentacji Nigerii. Była to 18. minuta meczu. W 44. minucie Taha Khenissi zastąpił Firasa Chaouata. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nigerii.

Między 46. a 90. minutą, boisko opuścili reprezentanty Nigerii: Odion Ighalo, Ahmed Musa, Samuel Chukwueze, na ich miejsce weszli: Victor Osimhen, Moses Simon, Samuel Kalu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anice'a Badriego, Nassima Hnida zajęli: Naïm Sliti, Rami Bedoui. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tunezja: Ghilane Chalalemu w 61. minucie i Ramiemu Bedouiemu w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
67′ Nassim Hnid
Kenneth Omeruo
Yassine Meriah
William Troost-Ekong
61′ Ghilane Chalali
Samuel Chimerenka Chukwueze90′
Ferjani Sassi
Oghenekaro Etebo
Ellyes Skhiri
Alex Iwobi
58′ Anice Badri
Onyinye Wilfred Ndidi18′
44′ Taha Yassine Khenissi
Ikechukwu Vincent Ezenwa
67′ 90′ Rami Bedoui
Ebere Paul Onuachu
58′ Naïm Sliti
Victor James Osimhen46′
Bassem Srarfi
Moses Daddy Simon75′
44′ Firas Chaouat

Youssef Msakni

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Tunezji obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.