+Puchar Narodów Afryki: Nigeria - Republika Południowej Afryki 2-1 (1-0)

10 lipca w Kairze odbyło się spotkanie rozgrywek o +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Nigerii a RPA. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Nigeria 2-1, która wywalczyła awans.

B. Zungu 71'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie kartkę otrzymał Lebo Mothiba z RPA.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nigerii w 27. minucie spotkania, gdy Samuel Chukwueze strzelił pierwszego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Ahmed Musa, reprezentant Nigerii.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nigerii.

W 49. minucie kartkę dostał Thulani Hlatshwayo, piłkarz RPA. W 58. minucie Thembinkosi Lorch został zastąpiony przez Thembę Zwane'a.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia wręczył kartkę Percy'emu Tauowi z reprezentacji RPA.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bongani Zungu wywołał eksplozję radości wśród kibiców RPA, zdobywając bramkę w 71. minucie starcia. W 75. minucie arbiter przyznał kartkę Thamsanqe Mkhizemu z RPA.

W 81. minucie Ahmed Musa został zmieniony przez Mosesa Simona, co miało wzmocnić drużynę Nigerii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leba Mothibę na Larsa Veldwijka.

Reprezentanty Nigerii odpowiedzieli strzeleniem gola. W samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się William Troost-Ekong. Bramka padła po podaniu Mosesa Simona.

Chwilę później trener Nigerii postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksa Iwobiego wszedł Leon-Aderemi Balogun, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Nigerii utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Thamsanqa Innocent Mkhize75′
 89′ William Troost-Ekong
Buhle Mkhwanazi
 27′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Dean Furman
Oghenekaro Etebo
Kamohelo Mokotjo
90′ Alex Iwobi
Bongani Zungu  71′
Onyinye Wilfred Ndidi
Percy Muzi Tau62′
Odion Jude Ighalo
Lebo Mothiba14′ 86′
35′ 81′ Ahmed Musa
Thembinkosi Lorch58′
Ikechukwu Vincent Ezenwa
Bruce Bvuma
Francis Odinaka Uzoho
Darren Keet
90′ Leon Aderemi Balogun
Lars Veldwijk86′
81′ Moses Daddy Simon
Sibusiso Vilakazi

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Nigerii, a reprezentantom RPA przyznał cztery.

Drużyna Nigerii w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka RPA w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.