+Puchar Narodów Afryki: Egipt - Republika Południowej Afryki 0-1 (0-0)

6 lipca w Kairze odbył się mecz rozgrywek o +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Egiptu a RPA. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem RPA 1-0, które wywalczyło awans.

Puchar Narodów Afryki
2019-07-06 21:00 | Stadion: Cairo International Stadium | Arbiter: E. Otogo-Castane
Egipt
Republika Południowej Afryki
0
1
T. Lorch 85'

Już w pierwszych minutach jedenastka Egiptu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sfiso Hlanti z RPA. Była to 44. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę reprezentacja Egiptu wyszła w zmienionym składzie, za Marwana Mohsena wszedł Ahmed Ali. Trener Egiptu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Abdallę El Saida. Na boisko wszedł Amr Warda, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aymana Ashrafa z Egiptu, a w 79. minucie Bonganiego Zungu z drużyny przeciwnej. W 83. minucie za Mohameda Elnenego wszedł Walid Soliman.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Thembinkosi Lorch dla drużyny RPA. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Lebo Mothiba.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili piłkarze RPA: Hlompho Kekana, Lars Veldwijk, a na ich miejsce weszli Dean Furman, Thembinkosi Lorch. Dwie minuty później kartkę dostał Thulani Hlatshwayo z zespołu gości.

Sfiso Sandile Hlanti44′
68′ Ayman Ashraf
Dean Furman90′
64′ Abdalla Mahmoud El Said Bekhit
Kamohelo Mokotjo
83′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Bongani Zungu79′
Tarek Hamed
Percy Muzi Tau
Mohamed Salah
Lebo Mothiba
46′ Marwan Mohsen
Samuel Tiyani Mabunda
83′ Walid Soliman
Thulani Caleeb Serero
64′ Amr Medhat Warda
Lebohang Kgosana Maboe
46′ Ahmed Ali Kamel
Lars Veldwijk90′

Sibusiso Vilakazi

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast reprezentantom RPA pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja RPA w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.