+Puchar Narodów Afryki: Algieria - Nigeria 2-1 (1-0)

14 lipca w Kairze odbył się pojedynek rozgrywek o +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Algierii a Nigerii. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Algieria 2-1, która wywalczyła awans.

O. Ighalo 72'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 40. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nigerii William Troost-Ekong.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Algierii.

Między 52. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Algierii. W 72. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Odion Ighalo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 78. minucie Samuel Chukwueze został zastąpiony przez Henry'ego Chukwuemekę. W 88. minucie kartkę dostał Chidozie Collins, reprezentant Nigerii.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania Riyad Mahrez dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Chidozie Collins Awaziem88′
71′ Aissa Mandi
Kenneth Omeruo
Mehdi Zeffane
William Troost-Ekong 40′ (samob.)
Ismael Bennacer
Samuel Chimerenka Chukwueze78′
68′ Sofiane Feghouli
Oghenekaro Etebo
Adlène Guédioura
Alex Iwobi
52′ Baghdad Bounedjah
Onyinye Wilfred Ndidi
Mohamed Youcef Belaïli
Odion Jude Ighalo  72′ (k.)
 90′ Riyad Mahrez