PNA 2022. Maroko kolejnym ćwierćfinalistą turnieju

Maroko pokonało 2-1 Malawi w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Faworyci przegrywali z rewelacją turnieju od siódmej minuty, ale na stratę gola odpowiedzieli w dwójnasób jeszcze w trakcie podstawowego czasu gry.

Reprezentacja Malawi pożegnała się z turniejem, ale w kontynentalnym czempionacie był to dla niej historyczny występ. Po raz pierwszy awansowała bowiem do pucharowej fazy Pucharu Narodów Afryki.

Z początku nic nie zapowiadało triumfu faworyzowanego Maroka. "Lwy Atlasu" przegrywały z niżej notowanym rywalem już po siedmiu minutach. Fantastycznym strzałem sprzed pola karnego popisał się wówczas Gabadinho Mhango i było 0-1.

Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie Malawi przed upływem półgodziny gry, ale tym razem po jego uderzeniu piłka minimalnie minęła marokańską bramkę.

Maroko - Malawi. Faworyt przesądza kwestię awansu do ćwierćfinału

Bliski wyrównania chwilę później był Romain Saiss, jednak trafił tylko w poprzeczkę. Do remisu udało się doprowadzić dopiero tuż przed przerwą, w drugiej minucie doliczonego czasu. Futbolówka znalazła drogę do siatki po strzale głową Youssefa En-Nesyriego.

Po zmianie stron oglądaliśmy zacięty bój. Wydawało się, że kwestia awansu do ćwierćfinału może się rozstrzygnąć dopiero w dogrywce. Nie pozwolił na to Asraf Hakimi - fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego trafił w samo okienko, ustalając w ten sposób końcowy rezultat spotkania.