Reklama

Reklama

Ogromne problemy faworyta Pucharu Narodów Afryki

Reprezentacja Tunezji, która uważana była za jednego z faworytów Pucharu Narodów Afryki, ma poważne problemy. Przed ostatnim meczem połowa drużyny została wyeliminowana z gry przez COVID-19.

W tunezyjskiej kadrze jest w tej chwili aż 12 zakażonych. Tunezji udało się zebrać 16 zdrowych zawodników (2 bramkarzy, 6 obrońców, 6 pomocników oraz 2 napastników) i to oni będą walczyli w ostatnim meczu grupowym Pucharu Narodów Afryki z Gambią. A do tej pory "Orły Kartaginy" są w bardzo trudnej sytuacji. Owszem, pokonali aż 4-0 Mauretanię, ale porażka 0-1 z ekipą Mali powoduje, że awans Tunezyjczyków stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jeżeli w okrojonym składzie nie zdołają wygrać z Gambią, nie zdołają zająć jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie, co pozwoliłoby im uniknąć starcia z faworytami w 1/8 finału. Wyjście z trzeciej pozycji Tunezja ma pewne - ani Komory, ani Sudan nie zdołają już jej wyprzedzić. 

CZYTAJ TAKŻE: Wielka sensacja w Pucharze Narodów Afryki dziełem tropikalnego kopciuszka

Pary 1/8 finału w Pucharze Narodów Afryki tworzą już:

Reklama

Burkina Faso - Gabon

Senegal - Zielony Przylądek

Maroko - Malawi

Na rywali czekają już pewne awansu: Nigeria, Gwinea, Kamerun i Egipt

Mecze Algieria - Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Sierra Leone - Gwinea Równikowa zostaną rozegrane w czwartek o godz. 17, a mecze Tunezja - Gambia i Mali - Mauretania rozpoczną się o godz. 21.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama