Reklama

Reklama

Koniec niezwykłej serii. I koniec pewnej epoki

Algieria nie wyrówna rekordu Włochów, którzy nie przegrali przez 37 spotkań. Nieoczekiwanie zatrzymała ją drużyna, którą uważano za łatwą do ogrania przez Lisów Pustyni, zespół Gwinei Równikowej. To nieoczekiwany koniec pewnej epoki.

Algierczycy w cieniu wielkich rekordów dużych reprezentacji świata, takich jak Włochy czy Brazylia, śrubowali swój własny rekord meczów bez porażki. Ostatni raz przegrali 19 października 2019 roku z Marokiem 0-3 w eliminacjach Mistrzostw Narodów Afryki. Nie należy ich mylić z Pucharem Narodów Afryki, co zresztą powoduje, że FIFA nie zalicza tych meczów Algierii jako oficjalnych. To z kolei powoduje problem z obliczaniem rekordu afrykańskiej drużyny. 

Reklama

Jeżeli pominąć te kontrowersje, Algieria podczas tegorocznego Pucharu Narodów Afryki stanęła przed szansą wyrównania rekordu włoskiego zespołu, który wynosi 37 spotkań bez porażki. Musiała jednak nie przegrać w grupie.

Algieria zatrzymana w Pucharze Narodów Afryki

Tymczasem w niedzielę doszło do wielkiej niespodzianki - jedna z najsilniejszych drużyn kontynentu afrykańskiego została pokonana przez Gwineę Równikową. Gol Esetabana Orozco spowodował, że passa Algierii została powstrzymana, podobnie jak rozważania, czy FIFA uzna jej ewentualny rekord, czy nie.

Od 2019 roku, także z powodu pandemii, zespół Algierii rozgrywał mecze głównie z rywalami z Afryki. Jedynym zespołem spoza kontynentu, z którym przyszło się jej zmierzyć był Meksyk - padł wtedy remis 2-2.

CZYTAJ TAKŻE: Faworyt Pucharu Narodów Afryki zawiódł. Kuriozalny gol

Algieria to aktualny mistrz Afryki jako zwycięzca Pucharu Narodów Afryki z 2019 roku. Na ostatnim mundialu w 2018 roku nie grała. W walce o mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku jest w fazie play-off i czeka na wylosowanie rywala w bezpośrednim pojedynku o mundial. W obecnym Pucharze Narodów Afryki po remisie 0-0 z Sierra Leone i porażce 0-1 z Gwineą Równikową może mieć problem z wyjściem z grupy. Zadecyduje ostatnie starcie z Wybrzeżem Kości Słoniowej w środę 20 stycznia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama