3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Uganda - Egipt 0-2 (0-2)

W starciu 3. kolejki +puchar Narodów Afryki, które rozegrane zostało 30 czerwca, reprezentacja Ugandy przegrała z Egiptem 0-2 (0-2).

Ahmed El Mohamady 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Egiptu wygrała aż 10 razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie za Kokę wszedł Marwan Mohsen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Egiptu w 36. minucie spotkania, gdy Mohamed Salah strzelił pierwszego gola.

Drużyna Ugandy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Ahmed El Mohamady. W zdobyciu bramki pomógł Ayman Ashraf.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Allana Kyambadde'a z Ugandy, a w 61. minucie Ahmeda El Mohamadego z drużyny przeciwnej. Po godzinie gry w reprezentacji Egiptu doszło do zmiany. Tarek Hamed wszedł za Mohameda Elnenego.

Po chwili trener Ugandy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Khalida Aucho. Na boisko wszedł Taddeo Lwanga, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 89. minucie kartką został ukarany Taddeo Lwanga, reprezentant Ugandy. Chwilę później trener Egiptu postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Ahmeda El Mohamadego wszedł Omar Gaber, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah  45′ 61′ 90′
59′ 79′ Allan Kyambadde
Ahmed Hegazi
71′ Khalid Aucho
Ahmed Hassan Mahgoub25′
72′ Robert Odongokara
Walid Soliman
79′ Luwagga William Kizito
Ahmed Ali Kamel
71′ 89′ Taddeo Lwanga
Marwan Mohsen25′
Patrick Kaddu

Derrick Nsimbambi

Drużyna Ugandy miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Ugandy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.