3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Republika Południowej Afryki - Maroko 0-1 (0-0)

1 lipca w Kairze odbył się pojedynek 3. kolejki +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami RPA i Maroka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maroka 1-0.

Puchar Narodów Afryki
2019-07-01 18:00 | Stadion: Al Salam Stadium (Cairo Military Production Stadium) | Arbiter: J. Ndala
Republika Południowej Afryki
Maroko
0
1
M. Boussoufa 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom RPA: Thembie Zwane w 18. i Bonganiemu Zungu w 31. minucie.

W 54. minucie za Karima El Ahmadiego wszedł Youssef Aït. W 73. minucie Lebo Mothiba został zmieniony przez Larsa Veldwijka, co miało wzmocnić drużynę RPA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Noussaira Mazraouiego na Nabila Dirara.

Trener RPA postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Thembę Zwane'a i na pole gry wprowadził napastnika Sibusisa Vilakaziego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie Bongani Zungu został zmieniony przez Hlompha Kekanę, co miało wzmocnić jedenastkę RPA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hakima Ziyecha na Fayçala Fajra.

Jedyną bramkę meczu dla Maroka zdobył Mbark Boussoufa w 90. minucie.

Younès Belhanda
18′ 75′ Themba Zwane
Mbark Boussoufa  90′
Kamohelo Mokotjo
Karim El Ahmadi Al Aroos54′
Thulani Caleeb Serero
Romain Saïss
31′ 81′ Bongani Zungu
Hakim Ziyech89′
Percy Muzi Tau
Youssef En-Nesyri
73′ Lebo Mothiba
Mehdi Amine Benatia
81′ Hlompho Alpheus Kekana
Nabil Dirar75′
73′ Lars Veldwijk
Fayçal Fajr89′
75′ Sibusiso Vilakazi
Khalid Boutaïb

Oussama Idrissi

Wyjątkowa nieporadność napastników RPA była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Reprezentacja Maroka zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała trzy celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał reprezentantów Maroka żadną kartką, natomiast piłkarzom RPA przyznał dwie żółte.