3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Namibia - Wybrzeże Kości Słoniowej 1-4 (0-1)

1 lipca w Kairze odbył się mecz 3. kolejki +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Namibii i WKS-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem WKS-u 4-1.

M. Cornet 89'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę WKS-u w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Max-Alain Gradel. Asystę zaliczył Franck Kessié.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny WKS-u.

Reprezentacja Namibii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna WKS-u, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie trafił Geoffroy Serey. Przy zdobyciu bramki asystował Jean-Philippe Gbamin.

W 61. minucie Marcel Papama został zmieniony przez Willy'ego Stephanusa. Po chwili trener WKS-u postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Maksa-Alaina Gradla. Na boisko wszedł Gnaly Cornet, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Niedługo później Joslin Kamatuka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Namibii, zdobywając bramkę w 71. minucie starcia. W 73. minucie Joslin Kamatuka został zmieniony przez Isaskara Guriraba, co miało wzmocnić jedenastkę Namibii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Philippe'a Gbamina na Ibrahima Sangarégo.

Jedyną kartkę w meczu dostał Deon Hotto z Namibii. Była to 78. minuta spotkania. Trener Namibii postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Petera Shalulile'a i na pole gry wprowadził napastnika Bensona Shilongo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik na 1-3 podwyższył Wilfried Zaha. Bramka padła po podaniu Francka Kessiégo.

W 85. minucie w jedenastce WKS-u doszło do zmiany. Jonathan Kodjia wszedł za Wilfrieda Bonya.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów WKS-u w 89. minucie spotkania, gdy Gnaly Cornet strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola po raz trzeci pomagał Franck Kessié.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Serge Wilfried Kanon
 71′ 73′ Joslin Kamatuka
Ismaël Traoré
Larry Horaeb
Jean-Philippe Gbamin80′
78′ Deon Hotto Kavendji
Franck Yannick Kessié
Ronald Himeekua Stigga Ketjijere
Geoffroy Serey Die  58′
61′ Marcel Papama
Wilfried Guemiand Bony85′
83′ Peter Shalulile
Ibrahim Sangaré80′
73′ Isaskar Gurirab
Jean Michaël Seri
Manfred Starke
Gnaly Maxwel Cornet68′  89′
61′ Willy Stephanus
Roger Claver Djapone Assalé
Absalom Iimbondi
Jonathan Kodjia85′
Itamunua Keimuine
Nicolas Pépé
83′ Benson Shilongo

Sędzia nie ukarał piłkarzy WKS-u żadną kartką, natomiast reprezentantom Namibii pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.