3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Kenia - Senegal 0-3 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki +puchar Narodów Afryki, który rozegrany został 1 lipca, drużyna Kenii przegrała z Senegalem 0-3 (0-0).

S. Mané 71',78'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Philemon Otieno z Kenii. Była to 10. minuta starcia.

W 29. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Senegalu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ayuba Timbe'a z Kenii, a w 60. minucie Sadia Manégo z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Senegalu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie Ismaila Sarr dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Lamine Gassama.

W 68. minucie żółtą kartkę dostał Joseph Okumu z reprezentacji Kenii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Senegalu w 71. minucie spotkania, gdy Sadio Mané zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Lamine Gassama.

W 75. minucie Dennis Odhiambo został zastąpiony przez Johna Avire'a. W tej samej minucie w drużynie Senegalu doszło do zmiany. Pape Konaté wszedł za M'Baye Nianga. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Philemon Otieno, osłabiając reprezentację Kenii. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 10. minucie.

W 78. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sadio Mané z Senegalu. W 80. minucie Idrissa Gueye został zmieniony przez Krepina Diattę, co miało wzmocnić drużynę Senegalu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ayuba Timbe'a na Bernarda Ogingę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Kalidou Koulibaly
68′ Joseph Okumu
Papa Alioune N'Diaye
Johanna Ochieng Omolo
Idrissa Gana Gueye80′
75′ Dennis Odhiambo
Cheikhou Kouyaté
10′ 76′ Philemon Omondi Otieno
Henri Saivet
Victor Wanyama
M'Baye Babacar Niang75′
57′ 81′ Ayub Timbe Masika
Edouard Mendy
81′ Bernard Ochieng Oginga
Keita Baldé Diao
75′ John Avire
Mbaye Diagne
Masoud Juma Choka
Pape Moussa Konaté75′
Ovella Ochieng
Sada Thioub

Reprezentacja Senegalu była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną reprezentantom Kenii, a piłkarzom Senegalu pokazał jedną żółtą.

Drużyna Kenii w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Reprezentacja Senegalu w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.