3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Gwinea-Bissau - Ghana 0-2 (0-0)

2 lipca w Suezie odbył się pojedynek 3. kolejki +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Gwinei Bissau i Ghany. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ghany 2-0.

T. Partey 72'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Joseph Aidoo z Ghany. Była to 23. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Ghany w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Ayew. Sytuację bramkową stworzył Abdul Baba.

W 51. minucie kartką został ukarany Bura, piłkarz Gwinei Bissau. W 64. minucie za Burę wszedł Moreto Cassamã. W 65. minucie kartkę dostał Mamadu Candé z drużyny Gwinei Bissau.

W 66. minucie Owusu Kwabena został zmieniony przez Afriyie Acquaha, co miało wzmocnić reprezentację Ghany. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Piquetiego na Toniego Silvę.

Jedenastka Gwinei Bissau ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ghany, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Thomas Partey. Asystę przy golu ponownie zanotował Abdul Baba.

W 79. minucie Joseph Mendes został zmieniony przez Frédérica Mendy'ego, co miało wzmocnić reprezentację Gwinei Bissau. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Parteya na Caleba Ekubana. Po chwili trener Ghany postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samuela Owusu wszedł Kwadwo Asamoah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Ghany utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Richard Ofori Antwi
65′ Muhammad Youssuf Candé
Thomas Teye Partey  72′ 83′
51′ 64′ Jorge Braima Nogueira
Mubarak Wakaso
Judilson Mamadu Pele
Andy Yiadom
Manconi Soriano Mané
Andre Ayew
79′ Joseph Mendes
Jordan Ayew  46′
68′ Piqueti Djassi Brito Silva
Jonathan Mensah
68′ Toni Brito Silva Sá
Afriyie Acquah66′
64′ Moreto Moro Cassamã

Jorge Fernando Barbosa Intima

79′ Frédéric Mendy

Trzy trafienia w słupek! Bramka reprezentacji Ghany wyglądała na zaczarowaną. Jedenastka Ghany zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Gwinei Bissau.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki reprezentantom Gwinei Bissau, natomiast piłkarzom Ghany pokazał jedną.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.