3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Burundi - Gwinea 0-2 (0-1)

30 czerwca w Kairze odbyło się starcie 3. kolejki +puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Burundi i Gwinei. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gwinei 2-0.

Puchar Narodów Afryki
2019-06-30 18:00 | Stadion: Al Salam Stadium (Cairo Military Production Stadium) | Arbiter: N. El Jaafari
Burundi
Gwinea
0
2
M. Yattara 25',52'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla reprezentacji Burundi. W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Christophe Nduwarugira osłabiając tym samym reprezentację Burundi.

W 16. minucie za Francisa Mustafę wszedł Gaël Duhayindavyi. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Issiaga Sylla z drużyny Gwinei. Była to 18. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mohamed Yattara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gwinei, strzelając gola w 25. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Gwinei.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gwinei w 52. minucie spotkania, gdy Mohamed Yattara zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Ibrahima Traoré.

Między 57. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Gwinei: François Kamano, Mohamed Yattara, Sory Kaba, na ich miejsce weszli: Alhassane Bangoura, José Kanté, Mohamed Camara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohameda Amissiego, Fistona Abdula zajęli: Cedric Amissi, Saido Berahino. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Burundi: Karimowi-Abdulowi Nizigiyimanie w 69. i Gaëlowi Duhayindavyiemu w 76. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Mikael Dyrestam
69′ Karim-Abdul Nizigiyimana
Ibrahima Cissé
12′ Christophe Lucio Nduwarugira
Amadou Diawara
Hussein Shabani
Sory Kaba85′
68′ Fiston Abdul Razak
François Kamano63′
57′ Mohamed Amissi
Ibrahima Traoré
16′ Francis Mustafa
Boubacar Fofana
57′ Cedric Amissi
Julian Jeanvier
16′ 76′ Gaël Duhayindavyi
Alhassane Bangoura63′
68′ Saido Berahino
José Kanté Martínez79′
Laudit Mavugo
Bengali-Fodé Koita

Idrissa Sylla

Sędzia wręczył dwie żółte kartki i jedną czerwoną reprezentantom Burundi, a piłkarzom Gwinei pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.