3. kolejka +pucharu Narodów Afryki: Benin - Kamerun 0-0

W meczu 3. kolejki +puchar Narodów Afryki, który rozegrany został 2 lipca, reprezentacja Beninu zremisowała z Kamerunem 0-0.

Puchar Narodów Afryki
2019-07-02 18:00 | Stadion: Ismaïlia Stadium | Arbiter: S. Selmi
Benin
Kamerun
0
0

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 20. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kamerunu i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Kamerunu wyszła w zmienionym składzie, za Ngorana Faiego wszedł Clinton N'Jie. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Séïdou Barazému z Beninu.

W 66. minucie Arnaud Sutchuin zastąpił Oliviera Boumala. Trener Beninu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jodela Dossou i na pole gry wprowadził napastnika Cebia Soukou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie David Djigla został zmieniony przez Mickaëla Potégo, co miało wzmocnić jedenastkę Beninu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karla Toko na Christiana Mouganga.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kamerun: André-Frankowi Zambowi w 77. minucie i Ambroise'owi Oyongo w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Collins Ngoran Suiru Fai42′ 46′
54′ Séïdou Barazé
Pierre Kunde Malong
76′ David Djigla
Arnaud Sutchuin Djoum20′ 66′
68′ Jodel Dossou
André-Frank Zambo Anguissa77′
Séibou Mama
Stéphane Bahoken
Stéphane Sessègnon
Eric Maxim Choupo-Moting
45′ Steve Mounié
Christian Mougang Bassogog 83′
68′ Cebio Soukou
Clinton Mua N'Jie46′
Tidjani Anaane
Jacques Zoua Daogari
76′ Mickaël Franck Poté

Désiré Segbé Azankpo

Przewaga reprezentacji Kamerunu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył dwie żółte kartki reprezentantom Beninu, natomiast piłkarzom Kamerunu pokazał cztery.

Drużyna Beninu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast reprezentacja Kamerunu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.