2. kolejka Pucharu Narodów Afryki: Nigeria - Gwinea 1-0 (0-0)

26 czerwca w Aleksandrii odbyło się starcie 2. kolejki Puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Nigerii i Gwinei. Mecz zakończył się zwycięstwem Nigerii 1-0, dzięki czemu drużyna "Superorłów" zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju.

K. Omeruo 73'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Simonowi Falette'owi z jedenastki Gwinei. Była to 27. minuta spotkania.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ahmeda Musę z Nigerii, a w 65. minucie Ernesta Sekę z drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Gwinei doszło do zmiany. Alhassane Bangoura wszedł za Nabego Keitę.

W 73. minucie za Mikaela Dyrestama wszedł Ousmane Sidibé.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Nigerii zdobył Kenneth Omeruo. W zdobyciu bramki pomógł Moses Simon.

Chwilę później trener Nigerii postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Aleksa Iwobiego. Na boisko wszedł Samuel Chukwueze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie François Kamano został zmieniony przez Bengalego-Fodé Koitę, co miało wzmocnić reprezentację Gwinei. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Odiona Ighala na Ebere'a Onuachu oraz Mosesa Simona na Samuela Kalu. W 90. minucie arbiter ukarał kartką Oghenekara Etebę, reprezentanta Nigerii.

Ernest Seka Boka65′
 73′ Kenneth Omeruo
Issiaga Sylla
90′ Oghenekaro Etebo
Ibrahima Cissé
78′ Alex Iwobi
Amadou Diawara
Onyinye Wilfred Ndidi
Naby Deco Keita71′
88′ Odion Jude Ighalo
Sory Kaba
62′ Ahmed Musa
François Kamano82′
90′ Moses Daddy Simon
Fodé Camara
78′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Mohamed Mady Camara
90′ Samuel Kalu
Alhassane Bangoura71′
88′ Ebere Paul Onuachu