1. kolejka Pucharu Narodów Afryki: Nigeria - Burundi 1-0 (0-0)

22 czerwca w Aleksandrii odbył się mecz 1. kolejki Puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Nigerii i Burundi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nigerii 1-0.

22 czerwca  w Aleksandrii odbył się mecz  1. kolejki Puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Nigerii  i Burundi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nigerii 1-0.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 42. minucie Abdullahi Shehu zastąpił Chidozie Collinsa.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie w reprezentacji Nigerii doszło do zmiany. Ahmed Musa wszedł za Johna Obiego. W 59. minucie Francis Mustafa został zmieniony przez Elvisa Kamsobę, a za Shasiriego Nahimanę wszedł na boisko Christophe Nduwarugira, co miało wzmocnić drużynę Burundi . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ebere'a Onuachu na Odiona Ighala.

W 63. minucie kartkę dostał Shasiri Nahimana, reprezentant Burundi.

Jedynego gola meczu strzelił Odion Ighalo dla reprezentacji Nigerii. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Temitayo Olaoluwa.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Burundi doszło do zmiany. Mohamed Amissi wszedł za Saida Berahino.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Nigerii żadną kartką, natomiast reprezentantom Burundi wręczył jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę reprezentacja Nigerii będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Aleksandrii. Jej przeciwnikiem będzie Gwinea. Natomiast w czwartek Madagaskar będzie rywalem drużyny Burundi w meczu, który odbędzie się w Aleksandrii.