1. kolejka Pucharu Narodów Afryki: Nigeria - Burundi 1-0 (0-0)

22 czerwca w Aleksandrii odbył się mecz 1. kolejki Puchar Narodów Afryki pomiędzy drużynami Nigerii i Burundi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nigerii 1-0.

O. Ighalo 77'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 42. minucie Abdullahi Shehu zastąpił Chidozie Collinsa.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie w reprezentacji Nigerii doszło do zmiany. Ahmed Musa wszedł za Johna Obiego. W 59. minucie Francis Mustafa został zmieniony przez Elvisa Kamsobę, a za Shasiriego Nahimanę wszedł na boisko Christophe Nduwarugira, co miało wzmocnić drużynę Burundi . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ebere'a Onuachu na Odiona Ighala.

W 63. minucie kartkę dostał Shasiri Nahimana, reprezentant Burundi.

Jedynego gola meczu strzelił Odion Ighalo dla reprezentacji Nigerii. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Temitayo Olaoluwa.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Burundi doszło do zmiany. Mohamed Amissi wszedł za Saida Berahino.

Shasiri Nahimana63′ 76′
58′ John Obi Mikel
Saido Berahino90′
42′ Abdullahi Shehu
Fiston Abdul Razak
73′ Ebere Paul Onuachu
Omar Ngandu
42′ Chidozie Collins Awaziem
Karim-Abdul Nizigiyimana
John Ogochukwu Ogu
Elvis Kamsoba59′
Henry Chukwuemeka Onyekuru
Pierrot Kwizera
73′  77′ Odion Jude Ighalo
Christophe Lucio Nduwarugira76′
58′ Ahmed Musa
Enock Sabumukama
Victor James Osimhen
Hussein Shabani
Moses Daddy Simon
Mohamed Amissi90′

Laudit Mavugo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Nigerii żadną kartką, natomiast reprezentantom Burundi wręczył jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.