Reklama

Reklama

Zidane rozmawiał z dziennikarzami. Czuje presję

- Chcę wlać w drużynę to, co najlepsze i pokazać dobrą grę - powiedział nowy trener Realu Madryt Zinedine Zidane na drugim spotkaniu z mediami, ale pierwszym, na którym możliwe było zadawanie pytań.

We wtorek odbyła się pierwsza konferencja z udziałem Zinedine Zidane'a, na której Francuz odpowiadał na pytania dziennikarzy. Słynny "Zizou" nie ukrywał, że czuje na swoich barkach presje związaną z prowadzeniem pierwszej drużyny Realu Madryt. 

- Czy odczuwam presję? Tak, ale to normalne. Chcę wlać w drużynę to, co najlepsze i pokazać dobrą grę - powiedział Zidane.

Francuz odniósł się także do pracy poprzedniego szkoleniowca Rafeala Beniteza. Francuz podkreślał, że praca Hiszpana w Realu nie była zła i wniosła dużo dobrego do drużyny. - Wiemy jaki jest futbol. Dzisiaj otwieramy nowy rozdział - mówił Zidane. 

Reklama

Dziennikarze dopytywali się Francuza zwłaszcza o styl gry, jaki będzie preferował teraz Real Madryt.

- Mój model jako trenera? Poznałem Mourinha, Ancelottiego... Zawsze od  któregoś czegoś się nauczyłem. Teraz chcę pokazać swój styl. Nie będę kopiować innych trenerów. Futbol zawsze był ważny w Madrycie. Chcę grać ładną i ofensywną piłkę - zaznaczał "Zizou" i odniósł się także do porównywania jego stylu do Pepa Guardioli:

- Nie chcę być porównywany do Guardioli. Ja na pewno dam z siebie wszystko. To, co mówicie jest bardzo miłe, ale ja nie chce być porównywany do nikogo. Kiedy grasz z koszulką Realu celem zawsze jest zwyciężanie. Wygranie wszystkiego jest możliwe.

Zidane odbył we wtorek pierwszy trening z piłkarzami. Co powiedział zawodnikom Realu?

- Moje pierwsze słowa do piłkarzy były ważne, ale proste. Powiedziałem im, że mamy cele do zrealizowania - przyznał Zidane.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL