Reklama

Reklama

Xavi zastąpi Ronalda Koemana na stanowisku trenera Barcelony?

Xavi ma w tym tygodniu prowadzić rozmowy w sprawie objęcia FC Barcelona, podają hiszpańskie media. Przyszłość Ronalda Koemana, obecnego trenera, wydaje się być przesądzona.

Holender prawdopodobnie przypieczętował swój los po porażce na Camp Nou z Celtą Vigo 1-2 w 37. kolejce Primera Division. Ta przegrana oznacza, że "Duma Katalonii" nie ma już szans na mistrzostwo kraju.

Co prawda Koeman zdobył z klubem w tym sezonie Puchar Króla, ale to może być za mało, żeby zachował posadę.

Jego następcą ma być wychowanek klubu - Xavi, kataloński "Sport" podał, że w tym tygodniu będzie prowadzić rozmowy z Barceloną.

Xavi od dwóch lat trenuje katarski Al Sadd, a niedawno przedłużył umowę do 2023 roku. W kontrakcie ma być jednak klauzula, że będzie mógł odejść, jeśli odezwie się Barcelona.

Reklama

Xavi jak Rijkaard i Guardiola?

Xavi jest na wakacjach w Barcelonie i w tym tygodniu ma prowadzić zaawansowane rozmowy na temat roli pierwszego trenera z naciskiem na negocjacje dotyczące struktur klubu.

Według doniesień człowiek, który rozegrał 767 meczów w barwach "Dumy Katalonii", zdobywając z nią wszystko co możliwe, zamierza mocno przebudować zespół i nadać mu pieczęć, jak to zrobili Frank Rijkaard czy Josep Guardiola.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama