Reklama

Reklama

Xavi: Messi byłby jeszcze lepszy w Premier League

- Myślę, że Messi byłby jeszcze lepszy, gdyby grał w Premier League, ponieważ tam nie gra się tak defensywnie – powiedział Xavi.

Przez ostatnie 11 lat Messi wygrał praktycznie wszystko w Barcelonie i pobił wiele strzeleckich rekordów. Teraz jest blisko pobicia kolejnych. Już wkrótce może zostać najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów i Primera Division. Jego kolega z drużyny Xavi uważa jednak, że Argentyńczyk mógłby grać jeszcze lepiej, gdyby występował w innej lidze:

- Myślę, że Messi byłby jeszcze lepszy, gdyby grał w Premier League, ponieważ tam nie gra się tak defensywnie. Angielskie kluby bronią w systemie jeden na jednego, z pasją i wielką energią. Leo mógłby tam jednak znaleźć więcej przestrzeni - stwierdził Xavi.

Reklama

34-latek w wywiadzie dla BBC odniosł się także do sytuacji w Manchesterze United:

- Myślę, że Louis van Gaal jest niesamowitym szkoleniowcem. Pracuje bardzo dobrze w technicznych i taktycznych aspektach gry. Jest zdolny do sukcesu, kiedy ma wielkie wyzwanie. Uważam, że Manchester United powinien być cierpliwy. Van Gaal może osiągnąć cel ze swoim systemem gry - zakończył Xavi.

Zobacz tabelę, wyniki i strzelców Primera Division

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama