Wystarczył jeden cios. Barcelona redukuje stratę do Realu

Mallorca uległa Barcelonie 0-1 w 19. kolejce Primera Division. Zwycięską bramkę dla gości tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył Luuk de Jong. Strata ekipy z Camp Nou do liderującego Realu Madryt stopniała do 12 punktów.

"Duma Katalonii" wygrała osiem ostatnich potyczek z Mallorcą. Tym razem nie przyszło jej to jednak łatwo.

W pierwszym kwadransie przewagę osiągnęli Katalończycy, ale nie przekładało się to w żaden sposób na zagrożenie pod bramką gospodarzy, którzy bronili się z dużą determinacją i przez to efektywnie.

Mallorca - Barcelona. Luuk de Jong otwiera wynik spotkania

Po półgodzinie gry Barcelona powinna być na prowadzeniu. W roli głównej dwukrotnie wystąpił Luuk de Jong. Najpierw trafił w słupek, a zaraz potem "nożycami" w poprzeczkę - raptem na przestrzeni minuty. Wydawało się, że to poważne ostrzeżenie dla Mallorki.

Podopieczni Luisa Garcii pierwszy celny strzał oddali dopiero w 33. minucie. Uderzenie sprzed pola karnego Iddrisu Baby bez trudu odbił jednak Marc-Andre ter Stegen.

Tymczasem de Jong dopiął swego minutę przed przerwą. Po dośrodkowaniu Oscara Minguezy trafił do siatki z pięciu metrów głową i zrobiło się 0-1.

Po zmianie stron piłkarze obu zespołów początkowo bardziej skupiali się na wyczekiwaniu rzut karnego niż na uderzaniu w światło bramki. Arbiter pozostał jednak niewzruszony na reklamacje i za każdym razem nakazywał grać dalej.

Obraz gry nie uległ zmianie - Barcelona atakowała, a jej rywal próbował kąsać z kontry.

Gospodarze ożywili się dopiero w końcowym kwadransie, ale nie byli w stanie przechytrzyć dobrze zorganizowanej defensywy "Blaugrany". Strzał Jaume Costy już w doliczonym czasie gry fantastycznie wybronił ter Stegen.

Triumf ekipy Xaviego Hernandeza oznacza, że jej strata do liderującego Realu Madryt stopniała do 12 punktów.

RCD Mallorca - FC Barcelona 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 de Jong (44.)