Reklama

Reklama

Wyciekł zapis kontraktu Garetha Bale'a. Walijczyk kosztował Real ponad 100 milionów euro!

Portal Football Leaks, zajmujący się ujawnianiem przecieków w świecie piłki nożnej, opublikował kontrakt Garetha Bale'a z Realem Madryt. Okazało się, że Walijczyk kosztował "Królewskich" więcej niż sam Cristiano Ronaldo.

Jak wynika z zapisu umowy, Real za Bale'a miał zapłacić w czterech ratach po 24,9 milionów euro. Ostatnią musi uregulować w lipcu tego roku. Zaprzecza to więc podanym wcześniej przez klub informacjom, że Walijczyk kosztował ich 91 milionów euro. 

Według zapisu umowy Bale kosztował dokładnie 99 743 542 euro. Do tego doszły jeszcze kwoty płacone innym klubom za wyszkolenie piłkarza do 23. roku życia, które dały sumę 100 759 417 euro. Większość z tych pieniędzy trafiła do Tottenhamu, ponieważ pomocnik przebywał w londyńskim klubie od 18. do 24. roku życia. 

Reklama

Real zapłacił za Bale'a zdecydowanie więcej niż za obecnie wciąż największą gwiazdę zespołu - Cristiana Ronalda. Portugalczyk kosztował klub 96 milionów euro. Nie ulega także wątpliwości, że transfer Bale' a stał się teraz najdroższym w historii.

Najbardziej interesującym zapisem umowy jest bez wątpienia punkt piętnasty, w którym obie strony ustalają jaka kwota zostanie przekazana do informacji publicznej.

"Strony ustalają, że Real Madryt wyda notatkę prasową, w której zostanie podana tylko cena operacji, czyli 78 171 930 funtów, co daje ponad 91 milionów euro. Tottenham zgadza się nie wypuszczać żadnej notatki prasowej, w której odniesie się do ekonomicznych aspektów porozumienia" - czytamy w punkcie piętnastym. 

Prawdą jest, że Tottenham wycenił Bale'a na 91 milionów euro. Real miał jednak do wyboru dwie formy płatności za piłkarza. Albo natychmiast zapłaci całość albo transfer zostanie rozłożony na raty, na co ostatecznie "Królewscy" mieli się zdecydować. To jednak zwiększyło cenę Walijczyka, bo do zaoferowanej uprzednio kwoty doszły odsetki. 

Kwestią, która wzbudziła podejrzenia w opublikowanej umowie, jest podpis piłkarza. Różni się on bowiem od innych znalezionych podpisów Bale'a np. podczas rozdawania przez niego autografów. Pojawiły się jednak argumenty, że w tego typu dokumencie, podpis musiał być czytelny. Faktem jest jednak, że parafki umieszczone przez pozostałe strony kontraktu, zdecydowanie nie są łatwe do rozszyfrowania.

"Królewscy" nie odnieśli się oficjalnie do podanych przez Football Leaks informacji. Portal do tej pory ujawnił zapisy kontraktów m.in. takich piłkarzy, jak Neymar, Martial czy Pedro Leon. Pełny zapis kontraktu Bale'a znajdziecie tutaj.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama