Reklama

Reklama

Władze La Liga: Camp Nou może zostać zamknięte

Prezes La Liga Javier Tebas ostrzega kibiców FC Barcelona: jeśli na trybunach wciąż będą wznoszone przyśpiewki obrażające Hiszpanię, to stadion Camp Nou zostanie zamknięty.

Walka Katalonii o niepodległość toczy się nie tylko na ulicach i mównicach, ale także odbija się echem na piłkarskich stadionach. Kibice klubu FC Barcelona, zwanego "Dumą Katalonii", muszą przestać śpiewać piosenki o treści "pie... się, Hiszpanio", w przeciwnym razie stadion zostanie zamknięty.

Według władz La Liga obraźliwa przyśpiewka jest realnym nawoływaniem do przemocy i nie może być wobec tego tolerowana. Z kolei tradycyjna piosenka o niepodległości Katalonii śpiewana zawsze w 17 minucie i 14 sekundzie nie budzi zastrzeżeń władz. Minuta w której jest odśpiewywana nie jest przypadkowa - w roku 1714 oblężenia Katalonii dokonały wojska Filipa V Burbona.

Reklama

Barcelona prowadzi w tabeli z czterema punktami przewagi na Valencią CF i ośmioma nad Realem Madryt.

WG

La Liga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy