• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Villarreal ukarany za przerwany mecz z Celtą

Komitet dyscyplinarny ligi hiszpańskiej ukarał klub piłkarski Villarreal grzywną w wysokości 4 000 euro za to, że jeden z kibiców tej drużyny rzucił na boisko świecę dymną podczas sobotniego meczu z Celtą Vigo. Spotkanie zostało przerwane, a kibice ewakuowani.

Do incydentu doszło w 83. minucie pojedynku rozgrywanego w Villarreal, tuż po tym jak goście objęli prowadzenie.

Gęsty, gryzący dym utrudniał oddychanie nie tylko piłkarzom, ale także widzom.

Sędzia zdecydował o przerwaniu meczu i ewakuacji ponad 13 tys. fanów. Po pewnym czasie rywalizacja została wznowiona, a Celta w końcówce podwyższyła wynik na 2:0.

Gospodarze tamtego spotkania wciąż próbują zidentyfikować sprawcę zamieszania.

Władze klubu zapowiedziały, że podczas kolejnego meczu rozgrywanego na własnym stadionie, tj. 2 marca, wynagrodzą zawód związany z tamtą sytuację kibicom, którzy w sobotę musieli opuścić trybuny.