• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Villarreal rywalem Barcelony w półfinale Pucharu Hiszpanii

Piłkarze Villarreal będą rywalami Barcelony w półfinale Pucharu Hiszpanii. Po zwycięstwie u siebie nad Getafe 1-0, w rewanżu wygrali w takim samym stosunku. W drugim półfinale zagrają Athletic Bilbao i Espanyol Barcelona.

Jedynego gola w tym meczu strzelił w 79. minucie Gerard Moreno.

Rywalem podopiecznych Marcelino Garcii Torala w kolejnej rundzie będzie Barcelona, która wyeliminowała Atletico Madryt.

W czwartek baskijski zespół pokonał w Bilbao Malagę 1-0 (pierwszy mecz 0-0), dzięki trafieniu na początku drugiej połowy Aritza Aduriza, a Espanyol wprawdzie przegrał na wyjeździe z Sevillą 0-1, ale dwubramkowa zaliczka z pierwszego spotkania (3-1) okazała się wystarczająca. Jedynego gola dla Andaluzyjczyków, w których składzie zabrakło Grzegorza Krychowiaka, strzelił w 88. minucie Diogo Figueiras.

Pierwsze mecze półfinałowe zostaną rozegrane 11 lutego, rewanże - 4 marca. Finał zaplanowano na 30 maja.