• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Valencia CF - Real Madryt 4-1 w 9. kolejce Primera Division

Valencia nie dała szans Realowi Madryt i pokonała "Królewskich" 4-1. Zwycięstwo - choć okazałe - było możliwe również dzięki słabej postawie gości w obronie. Stołeczna ekipa fatalnie zachowała się bowiem przy pierwszym trafieniu, a potem jej zawodnicy spowodowali... aż trzy rzut karne!

Starcie pomiędzy Valencią a Realem Madryt było zdecydowanie jednym z najciekawszych spotkań obecnej kolejki Primera Division i od samego początku stało na bardzo dobrym poziomie. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy ekipy gości. W 23. minucie Marcelo zagrał do Karima Benzemy, a Francuz mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.

Radość piłkarzy "Królewskich" nie trwała jednak zbyt długo. W 29. minucie Lucas Vazquez został trafiony piłką w rękę we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Carlos Soler i najpierw jego uderzenie obronił Thibaut Courtois, a próba dobitki... odbiła się od słupka. Futbolówkę do bramki wpakował dopiero Yunus Musah, lecz jego gol nie został uznany, bowiem zawodnik zbyt wcześnie wbiegł w pole karne. Po interwencji systemu VAR zdecydowano się powtórzyć stały fragment i tym razem Soler nie pomylił się.

Valencia objęła prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy w równie kuriozalnych okolicznościach. Po niezbyt pewnej interwencji Raphael Varane zmusił bramkarza Realu do interwencji. Ostatecznie Francuz... wpadł do bramki z Courtoisem, a VAR potwierdził, że razem z nimi znalazła się tam futbolówka.

Goście byli dziś bardzo łaskawi dla swoich rywali i ponownie "podarowali" im rzut karny. Marcelo po zamieszaniu w polu karnym powalił Maximiliano Gomeza, a arbiter podyktował "jedenastkę". Do piłki i również tym razem podszedł Soler. Hiszpan trafił do siatki, choć reprezentant Belgii był bliski skutecznej interwencji.

Finalnie Soler zdobył w tym meczu hat-tricka, a trzecią bramkę zanotował po... uderzeniu z rzutu karnego. W 61. minucie Sergio Ramos zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia zdecydował się odgwizdać stały fragment po konsultacji z wozem VAR. Futbolówkę na "wapnie" ustawił Soler i ponownie dopełnił formalności.

Real Madryt
86′ Jaume Doménech Sánchez
Thibaut Courtois
Daniel Wass
Lucas Vázquez Iglesias
Gabriel Armando de Abreu
Raphael Varane 43′ (samob.)
84′ Hugo Guillamón Sanmartín
Sergio Ramos62′
José Luis Gaya Pena
Silva Junior Marcelo52′
87′ Yunus Dimoara Musah
Federico Valverde76′
 35′ (k.), 54′ (k.), 63′ (k.) 41′ Carlos Soler Barragán
Marco Asensio Willemsen64′
77′ Denis Czeryszew
Vinicius Junior64′
Uroš Račić
Luka Modrić
81′ Kang-In Lee
Alarcon Suarez Isco83′
87′ Maximiliano Gómez
Karim Benzema  23′ 76′
Cristian Rivero Sabater
Diego Altube Suárez
77′ Antonio Latorre Grueso
Martin Ødegaard64′
87′ David Remeseiro Salgueiro
Toni Kroos76′
Alejandro Blanco Sánchez
Mariano Díaz Mejía76′
81′ Kevin Gameiro
Luka Jović83′
87′ Rubén Sobrino Pozuelo