• 6 .Granada CF (6 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (5 pkt.)
  • 8 .Celta Vigo (5 pkt.)

Valencia CF - Levante Walencja 3-0 w 31. kolejce Primera Division

Valencia CF pokonała w derbach Walencji Levante 3-0 na zakończenie 31. kolejki Primera Division. Gospodarze walczą o miejsce premiujące bezpośrednim awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów, goście bronię przed spadkiem.

Prowadzenie dla "Nietoperzy" uzyskał w 16. minucie Paco Alcacer. Napastnik uderzeniem głową posłał piłkę do siatki. Asystował mu Daniel Parejo.

Dwadzieścia minut później było już 2-0. Tym razem w pole karne zacentrował Lucas Orban, który otrzymując piłkę był jednak na pozycji spalonej, a Sofiane Feghouli wygrał walkę powietrzną z Tono i również strzałem głową pokonał Diega Marina.

Goście drugą połowę zaczęli zdecydowanie lepiej. Rezerwowy Ivan Lopez przymierzył z dystansu trafiając piłką w poprzeczkę.

W 64. minucie, po za krótkim wybiciu piłki, sprzed pola karnego uderzył Jose Mari, ale bramkarz Diego Alves był na posterunku.

Levante atakowało, ale gola strzeliła Valencia. Już w doliczonym czasie pięknie zza pola karnego przymierzył Alvaro Negredo, ustalając wynik meczu na 3-0.

Valencia ma więc tylko punkt straty do zajmującego trzecie miejsce, a więc dające bezpośredni udział w Lidze Mistrzów, Atletico Madryt.

Levente, po poniedziałkowej porażce i innych wynikach 31. kolejki, znalazło się w strefie spadkowej.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Valencia CF | Paco Alcacer | Sofiane Feghouli | Levante