Reklama

Reklama

Valdano: Ancelotti może zastąpić Mourinha

Były dyrektor generalny Realu Madryt Jorge Valdano zasugerował, że następcą Jose Mourinha w roli trenera "Królewskich" może być Carlo Ancelotti.

Przyszłość Mourinha wciąż nie jest jasna. Real rozgrywa słaby sezon w Primera Division, ale jest w półfinale Ligi Mistrzów. Portugalski trener twierdzi, że w Madrycie wcale nie czuje się nieszczęśliwy, ale z drugiej strony, nie przeciął plotek mówiących o tym, że po zakończeniu sezonu opuści Real.

Valdano, były reprezentant Argentyny, przekonywał, że Carlo Ancelotti, prowadzący obecnie PSG, posiada umiejętność współpracowania z gwiazdami, a poza tym wciąż poprawa swój warsztat pracy, choć liczy 53 lata.

"Ancelotti jest trenerem, który rozumie gwiazdy" - powiedział Valdano, którego cytuje "Marca". "Drużyna Realu dojrzała w ostatnich latach i nie potrzebuje już, tak jak dawniej, trenera z tak silną osobowością" - ocenił.

Reklama

Valdano podkreślił, że Real będzie miał duży problem ze znalezieniem następcy Xabiego Alonso. "Xabi Alonso jest drugim z najważniejszych piłkarzy Realu ze względu na wpływ, jaki wywiera na grze swojego zespołu" - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL