• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

UE Cornella - FC Barcelona 0-2 po dogrywce w 1/16 finału Pucharu Króla

FC Barcelona pokonała na wyjeździe trzecioligowy klub UE Cornella 2-0 po dogrywce w 1/16 finału Pucharu Króla. To był ostatni mecz tej fazy rozgrywek. Goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych w regulaminowym czasie gry.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-21 21:00 | Stadion: Campo Nuevo Municipal de Cornella | Arbiter: César Soto Grado
M. Braithwaite 120'

Ronald Koeman, trener Barcelony, nie mógł w czwartek skorzystać z Lionela Messiego, zawieszonego za czerwoną kartkę w finale Superpucharu Hiszpanii, postanowił też dać odpocząć kilku innym podstawowym zawodnikiem. Za to debiut w pierwszej drużynie zaliczył pomocnik Ilaix Moriba, który dwa dni temu obchodził 18. urodziny.

W pierwszej połowie nie było za bardzo widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych. W 39. minucie "Duma Katalonii" miała wyśmienitą okazję na objęcie prowadzenia. Albert Estelles sfaulował w polu karnym Ronalda Araujo. Do jedenastki podszedł Miralem Pjanić, ale jego strzał obronił Ramon Juan, rzucając się w prawy róg.

Tuz po zmianie stron przed wielką szansą stanął Martin Braithwaite, ale duński napastnik z kilku metrów trafił w bramkarza rywala.

Potem jeszcze Antoine Griezmann przestrzelił w dobrej sytuacji, a w odpowiedzi Eloy Gila również nie trafił w bramkę.

W 80. minucie Barcelona znowu miała wyśmienitą okazję, ponieważ dostała drugi rzut karny podyktowany za faul na Clemencie Lenglecie. Tym razem do "jedenastki" podszedł Ousmane Dembélé, ale strzelił w środek i Juan, który nie zrobił ruchu, wybił spokojnie piłkę. Został tym samym pierwszy golkiperem, który obronił dwa rzuty karne przeciwko Barcelonie w trakcie meczu!

Z kolei w 88. minucie bramkarz Cornelli popisał się fantastyczną interwencją po strzale Pjanicia z linii pola karnego, parując piłkę na poprzeczkę.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna więc była dogrywka. W 92. minucie zrehabilitował się Dembélé. Francuz uderzył sprzed pola karnego, Juan dotknął jeszcze piłki, ale strzał był na tyle mocny, że nie dał rady go obronić.

Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę ponieważ z boiska w 118. minucie wyleciał Estelles, który zobaczył drugą żółtą kartkę.

W doliczonym czasie Barcelona dobiła rywala. Po wzorowej kontrze Pedri podał do Braithwaite'a, a ten trafił do siatki.

W tej fazie nie brakowało niespodzianek. Z Pucharem Króla pożegnali się m.in. Atletico Madryt i Real Madryt. W drugim czwartkowym meczu broniący trofeum Athletic Bilbao wygrał na wyjeździe z UD Ibiza 2-1, zwycięskiego gola strzelając dopiero w doliczonym czasie gry.

Barcelona natomiast zaliczyła trzecią dogrywkę z rzędu, po dwóch w Superpucharze Hiszpanii, co jej się przydarzyło pierwszy raz w historii. Pocieszeniem dla "Dumy Katalonii" może być, że wszystkie trzy mecze wygrała.

Óscar Mingueza García
38′ 118′ Albert Manel Estellés Fernández
Ronald Federico Araújo da Silva
Pol Moreno Sánchez
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Gerard Martín Langreo
Héctor Junior Firpo Adames
97′ Eloy Gila Marín
Moriba Kourouma Kourouma74′
57′ 84′ Kevin Presa Duarte
Ricard Puig Martí7′ 46′
Albert Dorca Masó
Miralem Pjanić 39′ (k.) 106′
68′ Max Marcet Mayor
Francisco António Machado Mota Castro Trincão74′
96′ Agustín Medina Delgado
Martin Braithwaite Christensen  120′
68′ Javier Ontiveros Robles
Samuel Umtiti
84′ Aschalew Sanmartí Aguilar
Sergio Busquets74′
Marc Vilaplana Dachs
Álex Collado Gutiérrez
68′ Christian Borrego Isabel
Matheus Fernandes Siqueira
97′ Alexandre Plà Peguero
Konrad De La Fuente101′
68′ Gonzalo Carmona Doya