• 6 .Villarreal CF (12 pkt.)
  • 7 .Elche CF (10 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (10 pkt.)

UD Levante - Atletico Madryt 2-1. Kosztowna wpadka "Los Colchoneros"

UD Levante pokonało Atletico Madryt 2-1 (1-1) w spotkaniu 37. kolejki Primera Division. Porażka sprawiła, że "Los Colchoneros" stracili szansę na mistrzostwo Hiszpanii.

Grające bez Antoine'a Griezmanna i Diego Godina Atletico szybko zaczęło strzelanie na Estadio Ciudad de Valencia. Nie minęło 120 sekund, a Koke zagrał do Fernando Torresa, który w sytuacji sam na sam pokonał Diego Marino.

W odpowiedzi, w 11. minucie przed szansą stanął Verza, ale Hiszpan przegrał pojedynek z Janem Oblakiem.

Cztery minuty później, kolejną okazję na zdobycie bramki miał Torres, ale "El Nino" minimalnie spudłował w doskonałej sytuacji. Hiszpan nie wykorzystał również szansy do rehabilitacji, bo nie sięgnął piłki głową po świetnej centrze Juanfrana.

W 30. minucie, nieoczekiwanie gola zdobyli gospodarze. Mauricio Cuero zacentrował z prawej strony boiska, a piłkę głową do bramki Oblaka skierował niepilnowany przed defensywę Atletico - Victor Casadesus.

Diego Simeone zareagował już w przerwie i dokonał podwójnej zmiany, w wyniku której na boisku zameldowali się Griezmann i Yannick Ferreira-Carrasco, którzy zastąpili Angela Correę i Augusto Fernandeza.

Primera Division - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Dziewięć minut po wyjściu z szatni, Atletico mogło objąć prowadzenie, ale po strzale Stefana Savicia głową, piłka minimalnie minęła słupek bramki Levante.

W 70. minucie, goście postawili wszystko na jedną kartę. Murawę opuścił Gabi Fernandez, a na boisku zameldował się żelazny, w ostatnim czasie, rezerwowy "Los Colchoneros" - Thomas Teye Partey.

Kwadrans przed końcem meczu, niemal stuprocentową szansę miał Griezmann, ale Francuz w sytaucji sam na sam trafił wprost w Diego Marino.

Atletico dominowało do końca, ale nie było w stanie pokonać bramkarza Levante i zdobyć zwycięskiej bramki. W doliczonym czasie gry trafili natomiast gospodarze. Levante skontrowało rywali, a po podaniu Jose Moralesa, na listę strzelców wpisał się Giuseppe Rossi.

Porażka sprawiła, że "Los Colchoneros" stracili szansę na mistrzostwo Hiszpanii.

UD Levante - Atletico Madryt 2-1 (1-1)
Bramki: Fernando Torres (2 min.) - Victor Casadesus (30 min.), Giuseppe Rossi (90 min.)

Kliknij tutaj i przeczytaj zapis naszej relacji z meczów 37. kolejki Primera Division!

Dowiedz się więcej na temat: UD Levante | Atletico Madryt