• 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

UD Las Palmas - Valencia CF 3-1 w Primera Division

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Valencia tym razem uległa UD Las Palmas 1-3. Kluczowe bramki padły na początku drugiej połowy.

Primera Division - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

Początek dobrze ułożył się dla Valencii. W 21. minucie Santi Mina strzelił gola ofiarnym wślizgiem w polu karnym gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Jonathan Viera, a tuż po zmianie stron Valencia była w poważnych opałach. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Munir El Haddadi, a od 48. minuty goście musieli grać w osłabieniu.

Las Palmas szybko wykorzystało okazję. W 58. minucie Urugwajczyk Mauricio Lemos przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił na 2-1, a piłka trafiła w samo okienko bramki gości.

Po trzech minutach wynik ustalił Kevin Prince Boateng, który strzelił szóstego gola w sezonie, a tym samym wyrównał najlepsze osiągnięcie w karierze, jeszcze z czasów gry w Schalke 04 Gelsenkirchen.

Po tym spotkaniu Las Palmas awansowało na 11. miejsce w tabeli Primera Division. Valencia jest 15.

Dowiedz się więcej na temat: UD Las Palmas | Valencia CF