• 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Tytoń bohaterem meczu Eibar - Elche w Primera Division

Przemysław Tytoń został bohaterem Elche CF. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 1-0 z beniaminkiem Eibar CF w 23. kolejce Primera Division, a polski bramkarz przez cały mecz bronił jak w transie.

Dziennikarz prowadzący relację na żywo w internetowym wydaniu hiszpańskiej "Marki" nie mógł nachwalić się naszego rodaka. "Tytan z Ipuruy" (stadion Eibaru), napisał po jednej z jego interwencji.

Tytoń nie dał się pokonać ani Mikelowi Arraubarrenie, znanemu z występów w Legii Warszawa przed kilkoma laty, ani Federico Piovaccariemu, który strzelał gole Legii w eliminacjach Ligi Mistrzów, grając w barwach Steauy Bukareszt, ani Javierowi Larze, a przede wszystkim rezerwowemu Anderowi Capie, który choć wszedł dopiero po przerwie, to i tak miał kilka okazji. Za każdym razem górą był jednak polski bramkarz.

Jedynego gola spotkania strzelił w 50. minucie Jonathas.

Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę. Na 12 minut przed końcem czerwoną kartkę za faul na Jose Eduardzie Albacarze zobaczył Piovaccari.

Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu Elche ma już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

SD Eibar - Elche CF 0-1 (0-0)