Reklama

Reklama

Trzy angielskie kluby biją się o Daniego Ceballosa

Przyszłość Daniego Ceballosa, który błyszczał na Euro U-21, jest bardzo niepewna w Realu Madryt. Zainteresowane 22-letnim pomocnikiem są trzy angielskie kluby: Tottenham, Arsenal i Liverpool.

Trener "Królewskich" Zinedine Zidane stwierdził jasno, że chociaż Ceballos jest zawodnikiem wysokiej jakości, to nie pasuje do jego planów. 22-latek przebywa obecnie na wakacjach po Euro U-21 i dlatego nie znalazł się w kadrze Realu, która we wtorek udaje się do Montrealu. Na boiskach Włoch i San Marino Hiszpanie zdobyli złoty medal, a Ceballos był jedną z gwiazd turnieju. O jego nieprzeciętnych umiejętnościach przekonali się "Biało-Czerwoni". W swoim ostatnim meczu fazy grupowej podopieczni Czesława Michniewicza zostali rozgromieni przez Hiszpanów 0-5.

"Marca" informuje, że pojawiły się zapytania z Włoch i Niemiec dotyczące Ceballosa, ale to angielskie kluby są faworytami w wyścigu. Według hiszpańskiego dziennika sportowego, najbliżej pozyskania zawodnika jest Tottenham. Relacje między "Kogutami" a Realem są bardzo dobre, co tym bardziej sprawia, że porozumienie jest możliwe. Mimo że Zidane nie liczy na Ceballosa, to władze klub nie chciałyby się rozstać na trwałe z utalentowanym pomocnikiem, który ma ważny kontrakt z "Los Blancos" do końca czerwca 2023 roku.

Media spekulują, że z Tottenhamu ma odejść Christian Eriksen, być może nawet do Realu. Lukę po Duńczyku miałby wypełnić właśnie Ceballos i tym samym miałby zagwarantowane miejsce w podstawowym składzie. "Królewscy" chcieliby w umowie zawrzeć opcję odkupu zawodnika, na co Tottenham wyraża zgodę.

Sytuację monitoruje Arsenal. Ceballos idealnie pasowałby do stylu gry "Kanonierów". Jednak klub z Emirates Stadium wolałby mieć wolną rękę przy ewentualnym transferze pomocnika w przyszłości.

Jest jeszcze trzeci klub z Premier League, który również jest zainteresowany Ceballosem. To Liverpool. "The Reds" do tej pory dyskretnie badali sprawę, ale w ostatnich tygodniach wyraźnie się ożywili. Trener triumfatora Ligi Mistrzów Juergen Klopp uważa, ze Ceballos mógłby dodać dynamiki akcjom ofensywnym. Pod względem sportowym Liverpool jest najbardziej intrygującą opcją, choć na poziomie klubowym transfer może być trudny do przeprowadzenia.

Reklama

RK

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy