Reklama

Reklama

Toni Kroos: Nigdy nie zagram w USA, Chinach, czy Katarze

Niemiecki pomocnik Realu Madryt ujawnił, jak widzi swoją przyszłość. Zapowiedział też, że nie wyklucza zakończenia kariery piłkarskiej już w 2023 roku, gdy wygaśnie jego kontrakt z "Królewskimi".

Kroos przed miesiącem podpisał nową umowę z Realem Madryt, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku. Jeśli Niemiec nie odejdzie z klubu przed końcem umowy, spędzi w Madrycie aż dziewięć lat. 29-letni piłkarz jest zawodnikiem "Królewskich" latem 2014 roku, kiedy ci zapłacili za Kroosa 25 mln euro Bayernowi Monachium.

- Kiedy będę miał 33 lata, mogę być w odpowiednim wieku, by przejść na emeryturę.  Długość kontraktu została wybrana świadomie. W wieku 33 lat będę miał sporą możliwość wyboru, co chcę robić po zakończeniu kariery - powiedział niedawno pomocnik w wywiadzie dla niemieckiego"Bilda".

Reklama

Zawodnik zapowiedział też, że nie zamierza udawać się na "sportową emeryturę" w nieco egzotyczne, jak dla piłkarza, miejsca.

- Przejście do Realu było najlepszą możliwą decyzją. Nigdy nie zagram w USA, Chinach, czy Katarze - zadeklarował Kroos.

92-krotny reprezentant Niemiec wrócił myślami także do swojego odejścia z Bayernu. Oprócz 25 mln euro Bawarczycy otrzymali także Xabiego Alonso, który - mimo niewątpliwej jakości piłkarskiej - był już w schyłkowej fazie swojej kariery.

- Dla mnie było jasne już wtedy, że Bayern popełnia błąd, sprzedając mnie. To, że Uli Hoeness [prezydent Bayernu - przyp.] przyznał to później publicznie, świadczy o, że tak to ujmę, jego wielkości - stwierdził pomocnik Realu.

Kroos jest czterokrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów, w której trzykrotnie triumfował z Realem, a raz z Bayernem. W 2014 roku zdobył z reprezentacją Niemiec mistrzostwo świata.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama