• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

​Superpuchar Europy: Real Madryt - Sevilla 3-2 po dogrywce

Real Madryt pokonał, po dogrywce 3-2 (2-2) Sevillę w spotkaniu o Superpuchar Europy. Bramką na wagę trofeum, w 119. minucie zdobył Daniel Carvajal.

Real Madryt - Sevilla. Zobacz zapis relacji na żywo - kliknij!

Real Madryt - Sevilla. Zobacz zapis relacji mobilnej - kliknij!

Real przystąpił do meczu osłabiony, wskutek przedłużonych urlopów dla Cristiana Ronalda, Garetha Bale'a czy urazu Keylora Navasa. Sevilla latem przeszła z kolei prawdziwą rewolucję, po której z Andaluzją pożegnali się m.in. trener Unai Emery, a także Kevin Gameiro i Grzegorz Krychowiak.

Początek spotkania w Norwegii był bardzo słaby. Gdyby nie przebłysk Marco Asensio można byłoby spekulować, że w Trondheim grają przeciętniacy hiszpańskiej Primera Division. 20-latek w 21. minucie otrzymał piłkę około 25 metrów od bramki rywala i zdecydował się na strzał w samo okienko bramki. Sergio Rico był bezradny, a ławka rezerwowych Realu oszalała.

Bramka znacznie rozruszała oba zespoły. Podrażniona Sevilla zaczęła nękać Kiko Casillę, ale Mariano przestrzelił nad bramką, a uderzenie Carrico trafiło wprost w bramkarza Realu.

"Królewscy" byli ospali. Alvaro Morata regularnie dawał się łapać na spalonego, a o strzale mógł jedynie pomarzyć. Na szczęście dla zespołu Zinedine'a Zidane'a aktywny był Isco, który po wymianie z Lucasem Vazquezem trafił w Sergio Rico.

Cztery minuty przed przerwą, triumfatorzy Ligi Mistrzów pogubili się w obronie, co wykorzystał Franco Vazquez. Urodzony w Argentynie reprezentant Włoch trafił do bramki po zagraniu Jesusa Vitolo.

Druga połowa należała do Realu, który przeważał i stwarzał zagrożenie. Na początku, fenomenalną okazję miał Isco, który pomylił się o kilka centymetrów. Chwilę później przed szansą stanął rezerwowy Karim Benzema, który nie trafił w piłkę w szesnastce Rico.

Niewykorzystane szanse zemściły się jednak na "Królewskich". W 73. minucie, Vitolo wpadł w pole karne Realu, a faulem zatrzymał go Sergio Ramos. Piłkę na "wapnie" ustawił Jewhen Konoplianki, który pięknym, technicznym strzałem zaskoczył Kiko Casillę.

"Królewscy" atakowali do samego końca i w 90. minucie dopięli swego. Sergio Ramos zrehabilitował się za sprokurowanie karnego i doprowadził do dogrywki.

Nie minęło pięć minut od jej rozpoczęcia, a Sevilla musiała radzić sobie w dziesiątkę. Po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić Titmothee Kolodziejczak. Pięć minut później, Real zdobył bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gola "szczupakiem" zdobył Sergio Ramos, ale arbiter doskonale wypatrzył faul Hiszpana na defensorze Sevilli.

Druga część dogrywki przebiegała w podobny sposób. Atakował wyłącznie Real, ale Sergio Rico za każdym razem stawał na wysokości zadania. Dopiero w 119. minucie, po indywidualnej akcji, Daniel Carvajal zdecydował się na strzał po długim rogu i pokonał bramkarza reprezentanta Hiszpanii. Chwilę później okazało się, że trafienie Carvajala było bramką na wagę Superpucharu Europy.

Real Madryt - Sevilla FC 2-2 (2-2) po dogrywce 3-2 (2-2)

Bramki: Marco Asensio (21.), Sergio Ramos (90.), Daniel Carvajal (119.) - Franco Vazquez (41.), Jewhen Konoplianka (73. -k.)

Real Madryt: Kiko Casilla - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Isco (65, Luka Modrić), Casemiro, Mateo Kovaczić (73, James Rodriguez) - Lucas Vazquez, Alvaro Morata (62, Karim Benzema), Marco Asensio.

Sevilla: Sergio Rico - Timothee Kolodziejczak, Daniel Carrico (52, Adil Rami), Nicolas Pareja - Daniel N'Zonzi, Vicente Iborra (74, Matias Kranevitter), Hiroshi Kiyotake, Franco Vazquez - Jesus Vitolo, Luciano Vietto (68, Jewhen Konoplianka), Mariano.

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia).

Czerwona kartka: Timothee Kolodziejczak (95., za dwie żółte)

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | FC Sevilla | superpuchar europy