• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Stałe fragmenty kluczem do zwycięstwa. Athletic Bilbao w finale Superpucharu Hiszpanii

Athletic Bilbao pokonał 2-1 Atletico Madryt w drugim półfinale Superpucharu Hiszpanii. Baskowi będą bronić trofeum w meczu z Realem Madryt.

Superpuchar Hiszpanii ma niespotykaną formułę. Odbywa się jako miniturniej z udziałem czterech drużyn.

Wczoraj odbył się pierwszy półfinał i był to prawdziwy hit, bo Real Madryt grał z Barceloną. Lepsi okazali się "Królewscy", którzy wygrali 3-2, a o wyniku musiała zdecydować dogrywka. W niej decydującego gola strzelił Federico Valverde.

Drugiego finalistę poznaliśmy w czwartek. Został nim Athletic Bilbao, który wygrał z Atletico Madryt 2-1. Finał odbędzie się w niedzielę, a Baskowie będą bronić Superpucharu Hiszpanii. W poprzednim sezonie, w finale, pokonali Barcelonę, po dogrywce, 3-2.

Już w pierwszej połowie piłka wpadła do bramki Basków. Umieścił ją tam Joao Felix. Bramka nie została jednak uznana, bo Portugalczyk był na spalonym.

W 10. minucie odpowiedział Athletic. Z bliska celny strzał oddał Inaki Williams, ale trafił w bramkarza.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie ekipy często gościły w "szesnastkach" rywali, ale brakowało dobrego wykończenia. W efekcie do przerwy był remis.

Druga część rozpoczęła się od ataków madrytczyków. Brakowało im jednak precyzji w rozegraniu i wykańczaniu akcji.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao. Zdecydowały stałe fragmenty

W końcu, po godzinie gry, Atletico objęło prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzałem głową, zamykał Joao Felix. Piłka odbiła się od słupka, następnie od pleców interweniującego Unaia Simona i wtoczyła się do bramki.

W kolejnej akcji, w podobny sposób, rywale mogli wyrównać. Jednak Iker Muniain strzelał głową tam, gdzie stał Jan Oblak i słoweński bramkarz złapał piłkę.

W 75. minucie ponownie zmuszony do interwencji był Oblak. Tym razem odbił piłkę po strzale Inakiego Williamsa.

Dwie minuty później Słoweniec był już bez szans. Bilbao także strzeliło po wrzutce z rzutu rożnego. Precyzyjnie głową uderzył Yeray Alvarez.

Chwilę później Bilbao mogło już prowadzić. Nico Williams próbował zakończyć bramkarza mocnym strzałem przy bliższym słupku, ale golkiper nie dał się zaskoczyć.

W kolejnej akcji Nico Williams był już skuteczniejszy. Znowu Athletic miał rzut rożny. Piłka trochę przypadkowo trafiła do Hiszpana, który technicznym strzałem trafił do siatki.

W doliczonym czasie Jose Maria Gimenez wszedł nakładką w głowę Inigo Martineza. Sędzia najpierw pokazał piłkarzowi Atletico żółtą kartkę, jednak po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR, zmienił decyzję i wyciągnął czerwony kartonik. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie i Athletic Bilbao został drugim finalistą Superpucharu Hiszpanii.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 1-2

Bramka: 1-0 Simon (62. sam.), 1-1 Alvarez (77.), 1-2 N. Williams (81.)