• 6 .Real Sociedad San Sebastián (10 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (9 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (8 pkt.)

Sevilla FC - FC Barcelona 1-4 w Primera Division

W spotkaniu 23. kolejki Primera Division Barcelona wygrała na wyjeździe z Sevillą 4-1. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Leo Messi.

Gospodarze dobrze zaczęli, po kwadransie gry prowadzili bowiem 1-0 po trafieniu Alberto Moreno. Barcelona jeszcze przed przerwą odrobiła jednak straty i wyszła na prowadzenie.

Najpierw do remisu doprowadził Alexis Sanchez, a tuż przed końcem pierwszej połowy na 2-1 dla Barcy strzelił Leo Messi. Argentyńczyk po zmianie stron podwyższył prowadzenie swojego zespołu, a wynik ustalił w końcówce Cesc Fabregas.

Dzięki wygranej Barcelona zrównała się punktami z Realem i Atletico Madryt. Cała trójka zgromadziła dotąd po 57 punktów. Walka o mistrzostwo Hiszpanii zapowiada się najciekawiej od lat.

Sevilla FC - FC Barcelona 1-4 (1-2)

Bramki: 1-0 Alberto Moreno (15.), 1-1 Alexis Sanchez (34.), 1-2 Leo Messi (44.), 1-3 Leo Messi (56.), 1-4 Cesc Fabregas (88.).