• 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (17 pkt.)
  • 8 .Rayo Vallecano (16 pkt.)

Sevilla FC - Atletico Madryt 1-0 w 29. kolejce Primera Division

Sevilla FC pokonała na stadionie Ramona Sancheza Pizjuana Atletico Madryt 1-0 w 29. kolejce Primera Division. Lider ma już niewielką przewagę w tabeli.

29. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-04-04 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Sevilla FC
Atletico Madryt
1
0
M. Acuña 70'

Gospodarze świetną okazję na objęcie prowadzenia mieli na początku spotkania. W polu karnym rywala sfaulowany został Ivan Rakitić. Do "jedenastki" podszedł Lucas Ocampos, ale strzelił w środek bramki i Jan Oblak pewnie obronił. Była ósma minuta.

Argentyńczyk próbował się zrehabilitować i w 20. minucie uderzył zza pola karnego, jednak i tym razem słoweński bramkarz był górą.

Diego Simeone, trener Aletico, już w 34. minucie dokonał pierwszej zmiany. Angel Correa zastąpił Renana Lodiego.

Po zmianie stron "Rojiblancos" zagrali trochę lepiej, ale nie pomogło to im w wywiezieniu z Sewilli choćby punktu.

Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli w 70. minucie. Z prawej strony dośrodkował Jesus Navas, a Marcos Acuna uderzeniem głową nie dał szans Oblakowi. Piłkarze z Madrytu mieli pretensje, ponieważ chwilę wcześniej Kieran Trippier, wybijając piłkę, trafił w rękę Luuka de Jonga, ale Jesus Gil Manzano uznał gola.

Atletico miało dwie szanse na wyrównanie. Chwilę po straconym golu Mario Hermoso spudłował z około 10 metrów, natomiast już w doliczonym czasie strzał Correi z pola karnego obronił nogami Yassine Bounou.

Po tej porażce Atletico nadal jest liderem, ale ma już tylko cztery punkty przewagi nad Realem Madryt. W poniedziałek swój mecz gra Barcelona i jeśli wygra z Realem Valladolid, to będzie zaledwie "oczko" za Los Colchoneros.

Porażka nie jest jedynym problemem Simeone. Z powodu żółtych kartek w następnym meczu, z Betisem Sewilla, nie zagrają Luis Suarez i Marcos Llorente.

Mario Hermoso Canseco74′
10′ Diego Carlos Santos Silva
Felipe Augusto de Almeida Monteiro5′
 70′ 56′ Marcos Acuna
Jorge Resurrecion Merodio Koke
87′ Joan Jordán Moreno
Kieran Trippier
Ivan Rakitić
Marcos Llorente Moreno79′
Francisco Fernando
Thomas Lemar73′
77′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Renan Augusto Lodi dos Santos34′
63′ Luuk de Jong
. Saul Niguez
8′ (k.) 87′ Lucas Ariel Ocampos
Geoffrey Edwin Kondogbia74′ 86′
77′ Alejandro Gomez
Victor Machin Perez Vitolo
87′ Nemanja Gudelj
Ángel Martín Correa34′
Óscar Rodríguez Arnaiz

Óliver Torres Munoz

Aleix Vidal

Munir El Haddadi

63′ Youssef En-Nesyri

87′ Franco Damián Vázquez