• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

SD Eibar - Real Madryt 1-3 w meczu 14. kolejki Primera Division

SD Eibar bez Damiana Kądziora przegrał 1-3 z Realem Madryt w meczu 14. kolejki Primera Division. Kolejny raz popis dał Karim Benzema, strzelec gola i autor dwóch asyst.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło dziś Damiana Kądziora. Reprezentant Polski nie ma ostatnio najwyższych notowań w drużynie Eibaru, choć dotąd regularnie gościł na ławce rezerwowych.

Początek spotkania zwiastował wysokie i łatwe zwycięstwo Realu Madryt. Zwłaszcza, że na boisku szalał Karim Benzema - w 13 minut zdobywając bramkę i zaliczając asystę.

Najpierw Francuz dostał podanie za plecy obrońców, zgrabnie opanował piłkę i natychmiast posłał ją do bramki. Później popisał się kapitalnym dryblingiem przy linii końcowej oraz precyzyjnym dograniem do Luki Modricia. Chorwat podwyższył wynik meczu na 2-0.

Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył jednak Kike Garcia. Uderzył sprzed pola karnego idealnie - Thiabut Courtois nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Chwilę później Benzema po raz drugi skierował piłkę do bramki, ale tym razem sędzia odgwizdał spalonego.

W doliczonym czasie gry Eibar dobił jeszcze Lucas Vazquez. A Benzema zaliczył drugą asystę - zagrał do Vazqueza idealnie w tempo, a ten spokojnie sfinalizował akcję.

"Królewscy" zrównali się punktami z prowadzącym w tabeli Atletico Madryt, ale drużyna Diego Simeone ma dwa mecze rozegrane mniej. Eibar jest sklasyfikowane na 14. miejscu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

SD Eibar - Real Madryt 1-3 (1-2)

Bramki: 0-1 Benzema (6.), 0-2 Modrić (13.), 1-2 Kike Garcia (28.), 1-3 Vazquez (90+2.).

14. kolejka Hiszpania - Primera División
2020-12-20 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Arbiter: José Luis Munuera Montero

Daniel Carvajal Ramos
43′ Anaitz Arbilla Zabala
Raphael Varane
Pedro Bigas Rigo
Sergio Ramos
Kévin Manuel Rodrigues
Ferland Mendy
82′ Papa Kouly Diop
Luka Modrić  13′ 72′
72′ Takashi Inui
Karim Benzema  6′
 28′ 83′ Enrique García Martínez
Rodrygo Silva de Goes72′
Yoel Rodríguez Oterino
Diego Altube Suárez
Luís Rafael Soares Alves
Andrii Lunin
82′ Sergio Álvarez Díaz
Álvaro Odriozola Arzallus
72′ Sanchez Gil Pedro Leon
Martin Ødegaard
83′ Unai Arietaleanizbeaskoa Miota