Reklama

Reklama

Ruszyło śledztwo dot. domniemanej korupcji przy organizacji Superpucharu

Prokuratura Generalna Hiszpanii uruchomiła w czwartek dochodzenie w sprawie domniemanej korupcji przy organizacji Superpucharu tego kraju na terenie Arabii Saudyjskiej. Wśród podejrzanych jest szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luis Rubiales, a także zawodnik FC Barcelona Gerard Pique.

U podstaw uruchomionego śledztwa jest seria opublikowanych przez dziennik “El Confidencial" tekstów o zaangażowaniu należącej do Pique spółki Kosmos, która w ramach prowizji za organizację Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej miała zainkasować 24 mln euro.

Gazeta podała, że choć nazwisko Pique nie pojawia się w kontrakcie z powodu konfliktu interesów, ale dzięki Rubialesowi zawodnik FC Barcelona dostał 4 mln euro od saudyjskich organizatorów Superpucharu.

Superpuchar Hiszpanii. Gerard Pique naciskał na władze Arabii Saudyjskiej

Według dokumentów pochodzących z anonimowego źródła oraz nagrań rozmów pomiędzy Rubialesem a Pique, które opublikowała gazeta, obaj oni naciskali na władze piłkarskie Arabii Saudyjskiej, aby te wypłaciły w 2019 r. kwotę prowizji za umożliwienie organizacji Superpucharu Hiszpanii w tymże kraju.

Reklama

Pierwsza edycja imprezy w Arabii Saudyjskiej ruszyła w 2020 r. Ma ona formę turnieju z udziałem czterech drużyn ligi hiszpańskiej.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL