Reklama

Reklama

Rozpoczęła się rozbiórka stadionu San Mames

W Bilbao rozpoczęła się w czwartek rozbiórka najstarszego stadionu piłkarskiego w Hiszpanii - San Mames, zwanego też jako "La Catedral".

Dzień wcześniej na stadionie odbył się mecz, w którym zmierzyły się drużyny Athletic Bilbao oraz reprezentacja prowincji Vizcaya. Zakończył się zwycięstwem Vizcayi 1-0, a ostatnia bramkę na "La Catedral" strzelił Alain Arroyo, występujący na co dzień w drugoligowym CD Mirandes.

Burzliwą owację zgotowali kibice piłkarskiej legendzie, 70-letniemu Jose Angelowi Iribarowi, reprezentantowi Hiszpanii w latach 1964-76. W 90. minucie stanął w bramce swojego ukochanego klubu Athletic Bilbao.

San Mames został oddany do użytku w sierpniu 1913 roku. Dwukrotnie do tej pory był modernizowany - w latach 50. i przed mundialem w 1982 roku.

Reklama

Przypominał obiekty angielskie. Na żadnym innym w Hiszpanii kibice nie siedzieli tak blisko murawy jak właśnie w Bilbao.

Athletic w najbliższym sezonie będzie grał na nowej arenie, zbudowanej tuż obok. W miejscu San Mames powstanie... czwarta trybuna nowego stadionu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy