Reklama

Reklama

Ronaldo pewny swego: Złota Piłka? Dla mnie!

Wielkimi krokami zbliżają się wybory najlepszego piłkarza 2012 roku. Kto zgarnie Złotą Piłkę? Kandydatów jest kilku, ale najgłośniej mówi się oczywiście o Leo Messim z Barcelony i Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

FIFA ogłosi nazwisko najlepszego piłkarza roku 7 stycznia. W ostatnich trzech latach cenne trofeum trafiło w ręce Messiego. Teraz Ronaldo ma nadzieję, że przełamie imponującą serię Argentyńczyka i po raz drugi w karierze otrzyma Złotą Piłkę.

- Gdyby to zależało ode mnie, głosowałbym na siebie - wypalił szczery do bólu lider "Królewskich" w rozmowie z "France Football". Podobnego zdania jest jego trener. Jose Mourinho nie tak dawno przyznał, że każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana Ronaldo w tym plebiscycie będzie nieporozumieniem.

Portugalczyk odniósł się również do charakteru CR7. Jego zdaniem pod względem piłkarskim Ronaldo zasługuje w 100 procentach na Złotą Piłkę, ale wybierający mogą kierować się postawą i wizerunkiem piłkarza również poza boiskiem. Cristiano nie uchodzi za "przyjemniaczka", dlatego może mieć problem z pokonaniem Messiego.

Reklama

- Jestem jaki jestem i niczego nie zamierzam w swoim zachowaniu zmieniać. Nie mogę nagle spokornieć. Dla mnie futbol to pasja, w grę dla drużyny i reprezentacji wkładam całe serce - przyznał Ronaldo. Lider "Królewskich" nawiązał również do pogłosek o tym, że źle się czuje w Madrycie i chciałbym zmienić otoczenie żeby więcej zarabiać.

- Gdybym kierował się tylko pieniędzmi, grałbym w innym klubie. To miłe dla ego piłkarza, kiedy takie kluby jak PSG czy Manchester United lub Chelsea Londyn się nim interesują, ale mnie to kompletnie nie interesuje - dodał Ronaldo.

Zobacz listę piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy