Reklama

Reklama

Ronaldo o rywalizacji z Messim: To mnie nie frustruje

Dziś wieczorem poznamy nazwisko najlepszego piłkarza świata. O Złotą Piłkę rywalizują Lionel Messi i Andres Iniesta z Barcelony oraz Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

As "Królewskich" podkreśla, że nie zawali mu się świat, jeżeli czwarty raz z rzędu nagroda powędruje w ręce Messiego. - Złota Piłka nie jest sprawą życia i śmierci. Nawet jak nie wygram, życie będzie toczyć się dalej - twierdzi Ronaldo.

Portugalczyk przyznaje, że nie przejmuje się zbytnio rywalizacją z Messim. - To mnie nie frustruje. Jesteśmy rywalami, robimy co do nas należy. Ale nie rywalizujemy o to, który z nas więcej razy zdobędzie Złotą Piłkę. Chcemy wygrywać trofea z naszymi zespołami i cieszyć się grą - dodaje CR7.

Reklama

Również Messi nie przykłada wagi do ciągłych porównywań jego osoby z liderem Realu. - Wiele razy powtarzałem, że nie rywalizuję z Ronaldo. Z perspektywy czasu liczą się tytułu wywalczone przez zespół i tylko to się dla mnie liczy - zaznacza znakomity snajper Barcelony.

Oprócz wspomnianej dwójki w finałowej trójce piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki znalazł się Andres Iniesta (Barcelona).

Zobacz wyniki, strzelców bramek, terminarz i tabelę Primera Division

Reklama

Reklama

Reklama