Reklama

Reklama

Rivaldo: Neymar będzie najlepszy na świecie

​Rivaldo, była gwiazda FC Barcelona i reprezentacji Brazylii, jest przekonany, że jego rodak Neymar stanie się najlepszym piłkarzem na świecie.

Rivaldo dwa razy zdobył z "Dumą Katalonii" mistrzostwo Hiszpanii, a w 1999 roku został wybrany piłkarzem roku przez FIFA.

"Na dzisiaj Lionel Messi i Cristiano Ronaldo są przed nim, ale Neymar robi dobrą robotę i wkrótce będzie najlepszym piłkarzem na świecie" - powiedział Rivaldo w wywiadzie dla Barca TV.

"To wspaniały piłkarz i na pewno będzie najlepszy. Kiedy Barcelona podpisywała z nim umowę, to mówiłem, że jest wielkim zawodnikiem i że może być jednym z najlepszych na świecie, i sądzę, że krok po kroku do tego dąży" - dodał Brazylijczyk.

Reklama

Barcelonie w zeszłym sezonie nie udało się wywalczyć potrójnej korony, bo w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zatrzymało ją Atletico Madryt.

"Barca jest wspaniała jak zawsze. Ona gra bardzo dobrze od pięciu, sześciu lat i ludzie są bardzo zadowoleni" - uważa jednak Rivaldo.

"Nie tylko jej kibice, ale wszyscy, którzy oglądają ją w telewizji - uwielbiają patrzeć, jak ona gra i, mam nadzieję, że tak będzie przez następnych wiele lat. Oni grają dobrze co roku, zanotowali dobry zeszły sezon, mimo że nie wygrali Ligi Mistrzów" - stwierdził 44-letni Brazylijczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL