• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Real Valladolid CF - FC Barcelona 0-1 w 36. kolejce Primera Division

FC Barcelona spełniła plan minimum i pokonała Real Valladolid 1-0. Jedyna bramka w spotkaniu padała tuż po rozpoczęciu meczu, potem było już tylko gorzej.

Spotkanie rozpoczęło się o wiele lepiej dla piłkarzy Barcelony. Już w 16. minucie Lionel Messi zagrał do Arturo Vidala. Chilijczyk pewnie przyjął piłkę i mocnym strzałem umieścił ją w siatce. Goście przeważali i po chwili mogli zdobyć kolejną bramkę.

Antoine Griezmann otrzymał dobre podanie z bocznej strefy boiska. Francuz fatalnie nabiegł na piłkę i nie zdołał wepchnąć jej do bramki z najbliższej odległości. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić błyskawicznie.

Kike Pérez wpadł w pole karne i znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak nie udało mu się oddać czystego strzału i ostatecznie futbolówkę zatrzymał Marc-Andre ter Stegen.

Druga połowa również nie porywała i nie oglądaliśmy zbyt wielu groźnych sytuacji. W samej końcówce meczu sędziowie sprawdzali czy był karny dla Realu Valladolid po zagraniu ręką Juniora w polu karnym. Kontaktu jednak nie było.

Piłkarze Barcelony spróbowali przyśpieszyć jeszcze tuż przed gwizdkiem arbitra, lecz Luis Suarez i Messi nie potrafili sforsować obrony drużyny gospodarzy.

Primera Division - wyniki, tabela, strzelcy

36. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-11 19:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Marc-André ter Stegen
25′ Raúl García Carnero
Sergi Roberto
46′ Joaquín Fernández Moreno
Nelson Semedo
45′ 46′ Rubén Alcaraz Jiménez
Sergio Busquets74′
65′ Enrique Pérez Muñoz
Ricard Puig Martí57′
Federico San Emeterio Díaz
Arturo Vidal  15′
61′ Sergio Guardiola Navarro
Lionel Messi
80′ Óscar Plano Pedreño
Antoine Griezmann46′
José Antonio Caro Díaz
Norberto Murara Neto
Diego Alende López
Arnau Tenas Ureña
25′ José Ignacio Martínez García
Ronald Federico Araújo da Silva57′
Antonio Jesús Regal Angulo
Héctor Junior Firpo Adames74′
Matheus Fernandes Siqueira
Ivan Rakitić57′
46′ Pablo Hervías Ruiz
Martin Braithwaite Christensen
Laureano Antonio Villa Suárez
Luis Suarez46′
Miguel de la Fuente Escudero

Víctor García Raja

61′ Sandro Ramirez

80′ Waldo Rubio Martín