• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Real Valladolid - Atletico Madryt w 38. kolejce Primera Division. "Los Colchoneros" mistrzem Hiszpanii

Atletico Madryt zdobyło mistrzostwo Hiszpanii. W ostatniej kolejce pokonało Real Valladolid 2-1, czym przypieczętowało tytuł.

Zdecydowanym faworytem spotkania pomiędzy Realem Valladolid z Atletico Madryt była rzecz jasna ekipa gości. Piłkarze Diego Simeone nie mogli jednak odpuścić tego spotkania. Gospodarze do ostatniej kolejki walczyli bowiem o utrzymanie, a co więcej prezesem drużyny z Kastylii jest były gracz Realu - legendarny Ronaldo Luis Nazario de Lima.

Podopieczni Diego Simeone nie będą mieli łatwego zadania, bo rywalom tylko zwycięstwo dawało utrzymanie. Można się więc było spodziewać zaciętej walki. Tak też było

Do przerwy Atletico i Real przegrywały

Plan Atletico w 18. minucie skomplikował... Oscar Plano. Po rzucie rożnym dla gości, Valladolid przeprowadziło kontrę. Plano otrzymał prostopadłe podanie i wykorzystał sytuację sam na sam.

Na szczęście dla "Los Colchoneros" chwilę później, w równolegle rozgrywanym spotkaniu, gola stracił też Real Madryt. Drużyna Zinedine'a Zidane'a przegrywała z Villarealem od 20. minuty. Bramkę zdobył Yeremi Pino.

Takie wyniki utrzymały się do przerwy. Atletico, mimo że przegrywało, na tę chwilę było mistrzem.

Drużyna z Madrytu jeszcze bardziej zbliżyła się do tytułu w 57. minucie. Po indywidualnej akcji, precyzyjnym strzałem czubkiem buta, bramkarza pokonał Angel Correa.

Cztery minuty później gospodarze ponownie mogli wyjść na prowadzenie. Mocny strzał odbił Jan Oblak. "Szczupakiem" dobijał jeszcze Shon Zalman Weissman, ale uderzył nad bramką.

Suarez przypieczętował mistrzostwo

Ta sytuacja zemściła się w 67. minucie. Luis Suarez przejął piłkę w środkowej strefie boiska i popędził na bramkę. Nikt go nie powstrzymał, stanął oko w oko z bramkarzem i celnie uderzył obok niego, wyprowadzając Atletico na prowadzenie.

Do końca meczu wynik się już nie zmienił. Z kolei Real Madryt zdołał ostatecznie wygrać z Villarealem 2-1. W końcówce bramki zdobywali Karim Benzema i Luka Modrić. Te trafienia nie miały już jednak żadnego znaczenia, bo Atletico wygrywając, przypieczętowało mistrzostwo. Z kolei Real Valladolid pożegnał się z Primera Division.

MP

38. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-22 18:00 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Jan Oblak
82′ Saidy Janko
Kieran Trippier
Francisco Olivas Kiko
Felipe Augusto de Almeida Monteiro83′
70′ Jawad El Yamiq
José Gimenez
Lucas René Olaza Catrofe
Mario Hermoso Canseco68′ 63′
62′ Roque Mesa Quevedo
Marcos Llorente Moreno79′
 18′ Óscar Plano Pedreño
. Saul Niguez68′ 63′
78′ 82′ Federico San Emeterio Díaz
Jorge Resurrecion Merodio Koke
62′ Laureano Antonio Villa Suárez
Ángel Martín Correa  57′ 85′
Shon Zalman Weissman
Luis Suarez  67′
55′ 62′ Marcos André de Sousa Mendonça
Geoffrey Edwin Kondogbia79′
62′ 74′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Lucas Torreira Di Pascua
82′ Pablo Hervías Ruiz
Victor Machin Perez Vitolo68′
82′ Enrique Pérez Muñoz
Moussa Dembélé
62′ Sergio Guardiola Navarro
João Félix Sequeira63′ 78′
62′ João Pedro Neves Filipe