• 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (10 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (9 pkt.)

Real Sociedad San Sebastian - FC Barcelona 1-6 w 28. kolejce Primera Division

Real Sociedad uległ Barcelonie 1-6 w meczu 28. kolejki Primera Division. "Duma Katalonii" wróciła na fotel wicelidera i pozostaje w grze o tytuł mistrza Hiszpanii. Lionel Messi pobił rekord Xaviego Hernandeza.

O. Dembélé 71'

Barcelona pożegnała się już z Ligą Mistrzów, ale z tym większą determinacją kontynuuje serię zwycięstw w Primera Division. Po triumfie na Estadio Anoeta ma na koncie pięć kolejnych wygranych. Bilans bramek 16-2!

Goście dosyć długo musieli kruszyć baskijski mur. Wynik spotkania dopiero w 37. minucie otworzył Antoine Griezmann. Strzał Ousmane Dembele stojący w bramce Realu Alex Remiro zdołał jeszcze obronić, ale wobec dobitki francuskiego mistrza świata był już bezradny.

Sergino Dest. Kolejna perła z Camp Nou?

Tuż przed przerwą doskonałe podanie od Lionela Messiego otrzymał Sergino Dest i mocnym uderzeniem w boczną siatkę podwyższył prowadzenie Katalończyków. Argentyński wirtuoz rozgrywał 768. spotkanie w barwach Barcelony, pobijając dotychczasowy rekord Xaviego Hernandeza.

Po 10 minutach drugiej odsłony było już 0-4. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał się Dest, tym razem wykorzystując dogranie spod linii końcowej Jordiego Alby. Zaraz potem do idealnego podania z głębi pola Sergia Busquetsa w tempo wystartował Messi i mimo asysty dwóch defensorów umieścił piłkę w siatce.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

To jednak nie był koniec kanonady tego dnia. Kolejne trafienie dla "Blaugrany" - tym razem autorstwa Demeble - nie zostało zaliczone, gdyż arbiter po analizie VAR dopatrzył się pozycji spalonej. Francuz i tak dopiął jednak swego. W 71. minucie przebiegł z piłka niemal pół boiska, wpadł w pole karne rywala i precyzyjnym strzałem po ziemi zmusił bramkarza do kapitulacji.

Ekipę z San Sebastian stać było jedynie na trafienie honorowe. Na niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem Marca-Andre ter Stegena pokonał Ander Barrenetxea. Fantastyczne uderzenie z linii pola karnego w górny róg bramki było ozdobą tego spotkania.

Ostatnie słowo należało jednak do Messiego, który w 89. minucie po podaniu Alby ustalił wynik spotkania na 1-6.

Barcelona wróciła na fotel wicelidera i do liderującego Atletico Madryt traci cztery punkty.

Real Sociedad - FC Barcelona 1-6 (0-2)

Bramki: 0-1 Griezmann (37.), 0-2 Dest (43.), 0-3 Dest (53.), 0-4 Messi (56.), 0-5 Dembele (71.), 1-5 Barrenetxea (77.), 1-6 Messi (89.)

Marc-André ter Stegen
79′ 83′ Igor Zubeldía Elorza
Óscar Mingueza García
Robin Le Normand
Clément Nicolas Laurent Lenglet
9′ 72′ Martín Zubimendi Ibáñez
Frenkie de Jong
61′ Andoni Gorosabel Espinosa
Antoine Griezmann  37′ 85′
61′ Cristian Portugués Manzanera
Jordi Alba
83′ Alexander Isak
Pedro González López68′
Mikel Oyarzabal Ugarte
Ousmane Dembélé  71′ 79′
Unai Marrero Larrañaga
Norberto Murara Neto
83′ Modibo Sagnan
Arnau Tenas Ureña
Asier Illarramendi Andonegi
Ronald Federico Araújo da Silva67′
61′ Adnan Januzaj
Héctor Junior Firpo Adames
Roberto López Alcaide
Samuel Umtiti
61′  77′ Ander Barrenetxea Muguruza
Matheus Fernandes Siqueira
83′ Jon Bautista Orgilles
Moriba Kourouma Kourouma68′
72′ 90′ Carlos Fernandez